21 січня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM
"Звіт департаменту за 2017 рік""Право на вільний вибір лікаря""Субпроект Львівщини проводить активну медійну компанію у ЗМІ""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Лікарі - учасники АТО

20.05.2015

Львівські медики рятують життя в зоні АТО

 

18 травня у програмі новин ТСН показали сюжет про пораненого бійця АТО, який поступив у місцеву лікарню з травматичною ампутацією лівого передпліччя та множинними і осколковими пораненнями кінцівок, спини, поперекової ділянки. У маленькій лікарні, практично на полі бою, лікарями були проведені реанімаційні заходи, пораненого вивели з стану шоку. З 66-го львівського мобільного госпіталю приїхала бригада з судинним хірургом і травматологом. Разом з лікарями місцевої лікарні вони продовжили стабілізацію стану протишоковими заходами, було проведено оперативне втручання (про це детальніше розповіли самі лікарі). Через вичерпані запаси розчинів для інфузії, лікарі змушені були провести трансфузію цільної свіжостабілізованої одногрупної крові. Власне лікар-анестезіолог і фельдшер стали донорами. Завдяки оперативному реагуванню львівських медиків на місці події життя молодого бійця було врятовано. Через деякий час його евакуювали гелікоптером до Дніпропетровської обласної лікарні ім.Мечнікова. 

Земний уклін нашим медикам, які продовжують рятувати життя бійцям в екстремальних умовах зони АТО.

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua 

 


15.05.2015

Львівський кардіохірург рятує життя бійцям на Сході

 

 

Нещодавно на Facebook-сторінці Харківського кардіохірургічного центру Інституту загальної та невідкладної хірургії було розміщено інформацію про те, що завдяки львівському кардіохірургу Дмитру Бешлею вдалося врятувати життя бійцю ЗСУ. Львівський кардіохірург  правильно встановив діагноз «розшарування висхідної аорти», діагностика була проведена на підставі збору анамнезу, клінічного огляду, оглядової рентгенографії. З метою підтвердження діагнозу Дмитро Миронович домовився про комп’ютерну томографію в м.Димитрово, після чого діагноз був підтверджений, а хворий евакуюваний гелікоптером до Харківського кардіоцентру. Кардіохірургічна команда працювала всю ніч, зробила протезування висхідної аорти та стабілізувала стан хворого.

 

 

 

Дмитро Бешлей - лікар-кардіохірург кардіохірургічного відділення ЛОКЛ, незважаючи на молодий вік (31 рік) та невеликий стаж роботи, є яскравим представником нової генерації лікарів, освічених, активних, які проходили і проходять навчання у багатьох європейських та світових клініках. Лікар Бешлей під керівництвом старших, більш досвідчених спеціалістів, виконував багато кардіохірургічних методик, зокрема, в 30 років він самостійно провів операцію при гострому відшаруванні висхідної аорти.   

Довідково: 

Дмитро Бешлей майже рік тому був мобілізований у зону АТО, пізніше був переведений і працює до цього часу в 66-му мобільному польовому госпіталі.         

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua 


04.03.2015

Обличчя АТО. 59-річний медик-рятівник

Золочів’янин – медик добровольчого батальйону «Гіппократ» – 59-річний Тарас Попадюк. На запитання яким чином опинився у найгарячішій точці Донеччини с.Піски, відповідає: «Це – стан душі і внутрішня потреба, які рухали мною».

Повідомлення про те, що створюється медичний загін «Гіппократ» він знайшов у соціальній мережі. Головними умовами були медична освіта, вміння водити автомобіль, стріляти – усім володів. Зібралося 22 спеціаліста: 8 жінок та 14 чоловіків. Підготовку пройшов у навчальному таборі в Івано-Франківську. Заняття проходили в інтенсивному режимі: займались зранку до вечора. Одного разу, під час тренування навіть усі загинули. Звісно умовно. Виявилося, що занадто багато уваги приділили пораненим, а про власну безпеку зовсім забули. Потім було три дні перепочинку вдома і на передову. У Пісках, куди сам напросився, опинився серед молодих, проте вже професійних бійців - невгамовних, справжніх героїв, які живуть війною. «Серед них і сам стаєш таким, - каже пан Тарас. - Завдяки воїнам ти не відчуваєш ні страху, ні болю. Колективізм, братерство та ідея перемоги – ось, що нас єднало».

Одного разу було по справжньому страшно. У цей день були сильні обстріли. І раптом почувся крик навідника про допомогу. Потрібно було піднятись на другий поверх, а на тобі понад 55 кілограм обмундирування, це вже не просто, проте коли піднялися перед нами постала картина: двоє поранених та один контужений. Довго не думаючи, почали надавати допомогу. У процесі накладання пов’язок почули, як у вікно потрапив снаряд: впало перекриття, дах, стіна видулася, як бочка…І тут я зрозумів, що, мабуть, ми усі провалимось і на цьому місці буде братська могила. Але, Богу дякувати, навідник вчасно зорієнтувався, спрямував нашу артилерію на супротивника, яка накрила терористів. Поранених вдалося винести і відвезти в безпечне місце.

«Я бачив поранених різних ступенів, - згадує 59-річний Тарас Попадюк, - я пережив моменти особливого вітання і прощання. І після цього повернувся додому. Чесно, відчув, що задихаюсь…Тут важко. На війні інше життя – не матеріальне, а жертовне. Тому моя допомога – необхідна, бо хлопці на передовій потребують нас».

Прес-служба ЛОДА


26.02.2015 

У Львові попрощалися з героями - медиками, які загинули в зоні АТО

  За повідомленням прес-служби ЛОДА, 25 лютого, у Гарнізонному храмі св. ап. Петра і Павла відбулося прощання із трьома Новітніми Героями України, військовими окремої медичної роти ім. Пирогова Національної Гвардії України, що загинули в зоні АТО.

      Віддати шану загиблим – Дмитру Лагунову (6 березня 1976 р.– 9 лютого 2015 р.), Василю Задорожному (11 жовтня 1965 р. – 9 лютого 2015 р.) і Тарасу Кончевичу (28 жовтня 1979 р. – 9 лютого 2015 р.) – прийшли десятки небайдужих львів'ян, військові побратими та громадські активісти. Вшанували Героїв також й представники влади Львівщини, зокрема в.о. першого заступника голови ОДА Ростислав Замлинський та голова облради Петро Колодій.

 

            Після Богослужінь похоронна процесія вирушила пішою ходою на Личаківське кладовище. Поховали Новітніх Героїв України на полі почесних поховань №76.

            Наголосимо, що військові медики підірвалися на фугасі під Артемівськом, на так званій «дорозі смерті», коли їхали за пораненими 9 лютого.


23.02.2015

Під Дебальцевим загинув лікар з Львівщини     

 

Департамент охорони здоров'я з глибоким сумом  сповіщає , що 11 лютого під  Дебальцевим загинув наш колега, лікар з Львівщини Тарас Кончевич.

Біографічна довідка 

Кончевич Тарас Григорович народився 28.10.1979 року у м. Львові. 

У 1996р.  закінчив Щирецьку середню школу і поступив у Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького на стоматологічний факультет, який закінчив у 2001р.  

До 2009р. працював лікарем-стоматологом у АЗПСМ с. Оброшино. 

З липня  2009р.- призначений на посаду головного лікаря АЗПСМ  с. Звенигород. 

1 вересня 2014р. - призваний на військову службу як офіцер медичної служби.   

Свій військовий обов’язок виконував  на Дебальцівському напрямку,  надавав кваліфіковану медичну допомогу пораненим бійцям. Трагічно загинув під час обстрілу міста - отримав осколочні поранення, несумісні з життям.
У ці жалобні дні висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким покійного. Світла пам’ять про цю людину назавжди збережеться в серцях колег та знайомих.

ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ!


21.11.2014

«Лікарі з АТО дякують усім медикам Львівщини за підтримку»

 

 Наш особливий борг полягає в тому,

що якщо хто-небудь має потребу в нашій допомозі,

ми повинні докласти всіх зусіль для того, щоб допомогти цій людині

Марк Туллій Цицерон

  

На сході України триває запекла боротьба за Незалежність та майбутнє нашого народу. У цій війні Ангелами-охоронцями наших відважних бійців є фронтові медики, які рятують життя захисників України там на передовій, у зоні АТО. 

Загалом у зоні АТО надавали медичну допомогу пораненим близько сотні медпрацівників Львівщини. Це Роман Савка, Тарас Яницький, Олександр Бурій, Марія Петришин, Роман Хомечко, Степан Середа, Костянтин Василькевич, Роман Блощичак та багато інших. 

Сьогодні на фронті у складі передової медичної групи є і львівські лікарі брати Андрій та Роман Собко, Василь Бітнер і їх надійні помічники — водії та охоронці Іван і Володя. Нещодавно  хлопці отримали черговий вантаж допомоги від  колег. 

Лікарі з АТО висловлюють велику вдячність всім медикам Львівщини, які постійно всіляко підтримують колег та бійців шляхом збору коштів, медикаментів, засобів індивідуального захисту тощо.

Війна продовжується, а потреба в допомозі не зменшується. Відтак медична громадськість Львівщини й надалі сприятиме колегам та бійцям щодо необхідних засобів задля збереження їх здоров’я та життя.

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


12.11.2014

      НАША ГОРДІСТЬ - брати Андрій Собко (регіональний онкологічний центр) і Роман Собко (Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр).

     Вони - відважні лікарі - Ангели Майдану, які під кулями у Києві на вул. Інститутській врятували не одне життя побратимів-майданівців. Сьогодні вони безстрашні лікарі-добровольці у передовій медичній групі в зоні АТО. Повертайтеся хлопці!


16.08.2014

«Департамент охорони здоров’я, обласна медична профспілка Львівщини висловлюємо глибоке співчуття нашим колегам з Самбірщини»

Непоправне горе прийшло у родину знаних самбірських лікарів ЮРИЧКО. 15 серпня 2014 року від кулі снайпера загинув доброволець батальйону "Айдар", студент Національного медичного університету імені О.Богомольця Володимир ЮРИЧКО.

Йому було лише 20 років. Він був небайдужим студентом найпрестижнішого медичного університету України, перспективним спортсменом, принциповим студентським активістом. З перших днів Революції Гідності був серед її найактивніших учасників, а після поранення на Майдані одним з перших поїхав на Схід України зі зброєю в руках захищати нас від ворога.

Попереду у Володі було ще все життя. А він поклав свою молодість за волю і Незалежність України. Бо був щирим і справжнім патріотом до останнього подиху.

Департамент охорони здоров’я, обласна медична профспілка Львівщини висловлюємо глибоке співчуття нашим колегам з Самбірщини: батькам Героя пану Володимиру і пані Лілії Юричко, його тітці Надії Юричко, усій родині, рідним і друзям, бойовим побратимам.

Медична громада Львівщини у скорботі.

ДЯКУЄМО ТОБІ, ВОЛОДЮ! ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ І СЛАВА ГЕРОЯМ!!!

Прощання з загинувшим Володимиром Юричком відбудеться у м.Самборі, Львівської області, у неділю 17 серпня 2014 року з 11 до 14 год в органному залі.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


15.07.2014

«Львівський медик повернувся з зони АТО»

Продовжуємо розповідати про колег медичних працівників Львівщини, що разом з кращими синами України стали на захист нашої незалежної держави. На фотографії Хомечко Роман Михайлович, йому 31 рік, він працює  лікарем дерматовенерологом Львівського обласного шкірно-венеричного диспансеру. Активний учасник Революції Гідності. Доброволець у зоні АТО на півночі Луганська з квітня 2014р. Виконував обов"язки начальника мед. служби одного з батальйонів. Отримав важке поранення 22 липня 2014 року у боях під під Луганськом. Тривалий час був на лікуванні у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону. Зараз знаходиться у Львові на реабілітації. Гордимося нашим дуже скромним і мужнім колегою. Щиро бажаємо якнайшвидшого одужання і міцного здоров"я!

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


  5.07.2014 

«Львівські медики рятують життя захисників Вітчизни у зоні АТО»

Департамент охорони здоров’я Львівської ОДА висловлює щиру подяку колегам-медикам, які сьогодні у зоні військових дій з честю виконують свій професійний обов’язок, рятуючи життя захисників Вітчизни у зоні АТО. Серед них Костянтин Юрійович Василькевич — лікар-хірург Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова.

 

Костянтин Василькевич був активним учасником Революції Гідності, працював у Медичній службі Майдану. На заклик майданівців лікар - хірург вищої категорії, кандидат медичних наук Костянтин Василькевич поїхав добровольцем у зону АТО, незважаючи на те, що є батьком трьох неповнолітніх дітей. Цивільний медик-волонтер К. Василькевич був і серед тих добровольців, хто налагоджував роботу медичної служби батальйону «Азов».

У батальйоні «Азов» Костянтину Василькевичу доводиться виконувати функції не лише хірурга, а й лікаря широкого профілю. Зокрема, військові звертаються з приводу респіраторних інфекцій, патології ЛОР-органів та інших захворювань.

В.о.головного лікаря Комунальної міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова Оксана Воробель розповіла, що доктор Василькевич на декілька днів приїжджав до Львова, відвідав колектив лікарні, розповів про нелегкі будні військового медика. «Лікарня чекає його швидкого повернення у рідні операційні до мирної праці», — додала Оксана Воробель.

 Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua


27.06.2014 

«Лікарі медичних закладів Львівщини несуть службу у зоні Антитерористичної операції на Сході України»

У зоні Антитерористичної операції на Сході України несуть службу, відстоюючи незалежність України, лікарі медичних закладів Львівщини. Серед них головний лікар Львівського обласного лікувально - фізкультурного диспансеру Степан Середа. Він очолює медслужбу батальйону спеціального призначення «Азов».

Cтепан Середа повідомив, що після взяття бійцями «Азова» (Маріуполя) і відновлення в місті української влади, батальйон тимчасово дислокується у Бердянську. У батальйоні служать добровольці, у тому числі з Західної України. Серед бійців особи різного віку та національностей, багато з вищою освітою, знанням іноземних мов, навіть кандидати наук. Надзвичайно вражає їх патріотизмом і сила духу. Всі готові захищати територію України навіть ціною власного життя.

«Медчастина забезпечена медперсоналом та усіма необхідними медичними препаратами, перев’язувальним матеріалам. Також допомагають місцеві мешканці та підприємці», —запевняє Степан Середа.

Департамент охорони здоровя Львівської ОДА пишається колегами-медиками, ми вдячні за їх відвагу і мужність. Молимо Бога за їх здоров’я, безпеку і мирне небо України.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua