14 липня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Віктор Ляшко: В Україну прибудуть швидкі тести на виявлення коронавірусу

 28.02.2020

Результати тестування  на COVID-19 4 пацієнтів з Чернівецької області -  негативні. Дослідження проводились у вірусологічній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України. Наразі в Україні жодного лабораторно підтвердженого випадку COVID-19 не зафіксовано. Про це повідомив заступник Міністра Віктор Ляшко під час пресбрифінгу.

Також було повідомлено про поставку швидких тестів на COVID-19.

“З 10 березня ми очікуємо надходження у наші лабораторії швидких тестів на виявлення коронавірусу. Швидкі тести відрізняються від тест-систем тим, що вони можуть використовуватися навіть поза межами лабораторії. Безпосередньо у ліжках хворого забирається біологічний матеріал і лікар за 15 хв може виключити або встановити діагноз. Звичайно, швидкі тести потребуватимуть подальшого підтвердження у лабораторії, проте вони можуть визначати оперативніше подальшу тактику поводження з хворим”, -зазначив Віктор Ляшко.  

Продовжується проведення температурного скринінгу на прикордонних пунктах пропуску та в аеропортах. Вчора в міжнародному аеропорті Бориспіль після посадки літака була ізольована іноземна громадянка з симптомами ГРВІ. Екіпаж повідомив, що вона весь політ приймала ліки, в тому числі жарознижувальні. Лікарі прийняли рішення ізолювати іноземну громадянку в Олександрівську лікарню міста Києва та провести тестування.

Також вчора в Івано-Франківську була госпіталізована жінка, яка 24 лютого прибула із Італії. У пацієнтки була підвищена температура, кашель та інші ознаки гострого вірусного захворювання. Проведення тесту на грип дало негативний результат. Жінка перебуває в інфекційній лікарні ввечері було здійснено забір зразків та відправлено на дослідження в лабораторію ЦГЗ. 

Нагадаємо, що у п’яти українців за кордоном діагностовано нову коронавірусну інфекцію. Четверо людей в Японії та одна українка знаходиться в Італії. Наразі всі перебувають в інфекційних відділеннях.

За інформацією на Укрзалізниці підготовлені всі засоби індивідуального захисту та спеціальні приміщення. Тому тепер ми говоримо про всі пункти пропуску. 

По всій Україні у визначених медичних закладах відбудуться навчання  (симуляційні вправи) на випадок фіксації коронавірусу. Буде проведено оцінку готовності лікарень та порівняння із тим, що повідомляли регіони. Сьогодні, наприклад, відбудуться навчання в Олександрівській лікарні. 

Результати ранішнього медичного огляду у Нових Санжарах 28 лютого – ні в однієї людини із евакуйованих не виявлено ознак гострих респіраторних захворювань. 

 

 

Прес-служба МОЗ України