14 липня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Коронавірус COVID-19: експерти проаналізували можливі соціальні та економічні наслідки

 13.02.2020

Сьогодні Інституті Горшеніна відбувся круглий стіл “Коронавірус. Соціальний та економічний вимір”. У заході взяли участь заступник міністра охорони здоров’я України Віктор Ляшко, імунолог и експерт МОЗ України Федір Лапій, директор ЦГЗ у 2018-2019 роках Володимир Курпіта, заступник директора Центра економічної стратегії Марія Репко, директор економічних та соціальних програм Центра Разумкова Василь Юрчишин.

За словами заступника міністра Віктора Ляшка, МОЗ України спільно з урядом  робить усе можливе, щоб не допустити коронавірус COVID-19 на територію України, локалізувати вірус у разі занесення і не допустити поширення.

“ Усі системи цивільної оборони були переведені в режим підвищеної готовності, включаючи і медичну підсистему. Це означає, що ми визначили госпітальні бази, що прийматимуть потенційних хворих, в аеропортах почали працювати посилені режими санітарно-карантинних підрозділів і окремі бригади екстреної допомоги, що зможуть оперативно доставляти хворих у медичні заклади, в котрих є спеціальні карантинні бокси. Такі установи визначені по всій Україні”, - зазначив заступник міністра.

Також Віктор Ляшко підкреслив, що міністерство зараз оцінює потребу в засобах захисту та готується до відповідних закупівель. 

“Ми провели декілька раундів оцінки потреби в засобах індивідуального захисту та медичних виробів для певних установ. Зараз у МОЗ України затверджує нову методику для того, щоб забезпечити місячний і тримісячний запас засобів індивідуального захисту. Ми працюємо з Держрезервом. Паралельно МОЗ України формує пропозицію для закупівлі додаткового обладнання на випадок необхідності. Це респіратори, костюми біологічного захисту, апарати для штучної вентиляції легенів та інше обладнання”, - сказав Віктор Ляшко.

Також учасники круглого столу обговорили можливі економічні та соціальні  наслідки поширення цієї інфекції.

 

Прес-служба МОЗ України