29 лютого 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Атопічний дерматит: симптоми, профілактика та догляд

 15.01.2020

Взимку традиційно загострюється перебіг атопічного дерматита. Атопічний дерматит (АД) - це захворювання шкіри, одна із тріади атопічних хвороб, до яких також відносяться бронхіальна астма, алергічні кон'юнктивіт, риніт.

Причини захворювання мають комплексну природу і до кінця не з'ясовані. Окрім генетичної схильності, багато факторів зовнішнього середовища можуть спровокувати виникнення  захворювання. Наприклад, чутливість до пилкових, побутових, харчових та інших алергенів. Особливе значення належить інфекційним алергенам - ентеротоксинам стафілококів, стрептококів та ексфоліантним токсинам. Ці обтяжливі фактори призводять до нових спалахів свербіння та подразнень чутливої шкіри. 

Найпоширеніші симптоми АД:

Догляд за шкірою при АД 

Щоденні водні процедури мають бути правилом догляду за атопічною шкірою. Але замість мила варто обрати спеціальні косметичні засоби, що попередять пересихання шкіри. Купання та душ підтримує шкіру чистою, змиває кірочки та лусочки, а це попереджає інфікування. Також необхідно щодня застосовувати спеціальні зволожуючі креми-емолієнти, що сприяють відновленню бар'єрних функцій шкіри. Наносити на шкіру емолієнти треба мінімум двічі на день.

Також важливо усунути вплив специфічних та неспецифічних провокуючих факторів. Для цього варто дотримуватись таких порад:

Але іноді профілактичних засобів недостатньо. Тоді лікар вам призначить індивідуальну схему лікування, що може включати гормональні креми, антигістамінні препарати тощо. 

Атопічний дерматит не є інфекційним захворюванням. Дитина з атопічним дерматитом має жити повноцінним життям: відвідувати дитячий колектив, спортивні секції. 

МОЗ України нагадує, що АД не є протипоказанням до вакцинації. Навпаки, люди з атопічним дерматитом мають більш чутливу слизову оболонку. Через це вони більш вразливі та схильні підчепити вірус. Деякі хвороби, наприклад, вітряна віспа, через підвищену чутливість шкіри можуть протікають важче.

 

 Прес-служба МОЗ України