09 грудня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Тепер тест на гемофілію можна зробити без забору крові

 23.10.2019

Пацієнти разом з лікарем можуть перевірити схильність до гемофілії за допомогою онлайн-опитувальника. Нова методологія допоможе краще проаналізувати стан здоров’я пацієнта до аналізу крові.

Гемофілія - це зазвичай спадкове захворювання, при якому кров не згортається належним чином. Люди з гемофілією можуть жити повноцінним життям, проте повинні постійно приймати ліки. За статистикою 1 з 5000 хлопчиків народжується із таким діагнозом.

Є два основних типи гемофілії: гемофілія А, до якої призводить нестача фактора згортання крові VIII, і гемофілія В, яка є наслідком недостатньої кількості фактора згортання крові IX. Вони, як правило, успадковуються від батьків через Х-хромосому з нефункціонуючим геном.

Детальніше про гемофілію читайте за посиланням.

Self-BAT тест "Критерії оцінювання кровотечі для самостійного заповнення" - це нова методологія оцінки крові без забору матеріалу. Урахування результатів цього тесту допоможе краще зрозуміти, чи є нинішні або попередні епізоди кровотечі нормальними або аномальними та призначити відповідне лікування.

Тест допоможе людям, які стурбовані частими кровотечами і ще не мають визначеного діагнозу. Його розробила доктор Паула Джеймс з Університету Квінз, Канада. Опитувальник вже застосовується лікарями в різних медичних закладах Канади та інших країнах світу для виявлення хвороби фон Віллебранда та інших коагулопатій.

Анкета доступна за посиланням. 

Також тест доступний в онлайн версії англійською або французькою мовою.

Людям із гемофілією необхідно приймати ліки для підтримки здоров’я. Препарати від гемофілії для України за бюджетні кошти закуповує ПРООН. Всі медикаменти, які закуповує Україна, є якісними та відповідають міжнародним стандартам.

Перевірити наявність ліків у медзакладах можна на офіційних веб-сайтах регіональних департаментів та управлінь, а  залишки по кожній області - в табличі за цим посиланням.

 

 Прес-служба МОЗ України