18 січня 2020 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Перші кроки Зоряни Скалецької на посту міністра охорони здоров’я України

07.10.2019

 

Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька вважає, що управлінська реформа державної служби в міністерстві зупинилась на півдорозі і потребує перезапуску. При цьому вона не планує згортати інноваційні перетворення, а має на меті приділити увагу ефективному використанню ресурсів.

Таку заяву пані міністр зробила під час інтерв’ю, яке вийшло у новому випуску журналу “Фокус”. Також Зоряна Скалецька розповіла про ключові аспекти роботи міністерства, шляхи продовження перетворень в медицині та чому Міністерство охорони здоров’я України не займається ремонтом в лікарнях.

Коментуючи конфлікт між заступником міністра Михайлом Загрійчуком та представниками двох директоратів МОЗ  і лист до прем’єр-міністра, Скалецька підкреслила, що не отримала жодного особистого повідомлення про проблеми та на жодній робочій зустрічі з нею ні один співробітник не виказував незадоволення. На даний момент міністр запевнила, що робота продовжується в штатному режимі: “працюємо, реформи йдуть, всі знають свою роботу, свої посадові обов'язки”.

Відповідаючи на запитання журналіста про аудит і хто його проводить, Скалецька повідомила, що аудит проводить відділ внутрішнього аудиту міністерства. “Його робота процедурно прописана. Нічого нового не придумали, це давно працюючий механізм”, – підкреслила міністр. Також відомство чекає на фахівців Рахункової палати та Державної аудиторської служби.

Розповідаючи про перший місяць роботи нової команди, Скалецька чітко заявила - медреформа не згортається, а інформація, яку розповсюджують в медіа і соціальних мережах, не відповідає дійсності. “Реформа охорони здоров’я продовжується, проте є велика кількість недопрацювань та помилок, які необхідно виправити”, – підкреслила міністр.

Повний текст інтерв’ю читайте на сайті Фокус.

Нагадаємо, 29 серпня 2019 року Верховна Рада України призначила міністром охорони здоров’я України 39-річну Зоряну Скалецьку. До призначення вона працювала доцентом Школи охорони здоров’я Києво-Могилянської академії та експертом з питань медичної реформи Реанімаційного пакету реформ.

 

Прес-служба МОЗ України