27 січня 2021 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Олександр Аніщенко: Зміни в галузі охорони здоров'я відчують як пацієнти, так і лікарі

Зміни в галузі охорони здоров'я мають покращити умови надання медичної допомоги як для пацієнтів, так і для лікарів. Олександр Аніщенко. Про це Міністр заявив на брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

Олександр Аніщенко зазначив, що реалізація пілотних проектів щодо реформування системи охорони здоров'я у відповідності до нещодавно прийнятого Верховною Радою України Закону "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві" передбачає структурно-організаційний розподіл первинної, вторинної та третинної медичної допомоги. Поділ медичної допомоги на первинну, вторинну третинну, екстрену та паліативну дає можливість відкорегувати маршрут пацієнта шляхом створення системи направлень пацієнтів.

"75% пацієнтів потребують саме первинну допомогу. На сьогодні переважна частина первинної медичної допомоги розподілена між різними медичними установами, і лікарі цієї ланки практично не впливають на медичний маршрут пацієнта та не відповідають за остаточний результат лікування. В результаті цього, у багатьох випадках рівень обслуговування не відповідає тяжкості стану пацієнтів і перебігу захворювання, а надання медичної допомоги не контролюється лікарем", - зазначив Олександр Аніщенко.

Як зазначив Міністр, саме розвиток первинної медичної допомоги є на сьогодні пріоритетом у розвитку галузі. "До кінця року ми маємо у пілотних регіонах створити Центри первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) і з початку 2012 року перейти на новий механізм фінансування, - зазначив Олександр Аніщенко. - Але створення Центрів ПМСД має проходити не формально, а таки чином, щоб медична допомога стала ближче до пацієнта і він відчув покращення".

Одним з першочергових завдань також є створення Центрів екстреної медичної допомоги, які мають бути побудовані за принципом єдиного медичного простору. "Ми маємо створити єдину систему екстреної медичної допомоги - центри екстреної медичної допомоги, додаткові пункти базування швидкої допомоги - щоб згодом досягти європейських стандартів надання допомоги, - наголосив Міністр. - Але головне не тільки, щоб швидка допомога приїздила вчасно, а й щоб вона була оснащена усім необхідним обладнанням та медикаментами, щоб рятувати життя людини". Олександр Аніщенко зазначив, що Уряд виділив на закупівлю реанімобілів та машин швидкої допомоги для пілотних регіонів 200 млн. грн.. Також МОЗ розраховує потребу додаткових коштів на оснащення екстреної медичної допомоги у всіх регіонах України.

"Головне завдання змін в галузі охорони здоров'я - поліпшення якості та доступності медичної допомоги для пацієнта та покращення умов праці, в тому числі, забезпечення необхідним обладнанням і ліками, медичних працівників", - підкреслив Міністр.

Прес-служба МОЗ України