27 січня 2021 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Інформація про стан пляжів на території південних областей України і м. Києва, станом на 11.07.2011 року

Всього в поточному оздоровчому сезоні має діяти 936 пляжів та рекреаційних зон у Автономній Республіці Крим, Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, м. Севастополі, які мають вихід на морське узбережжя, з них 885 морських (94,7 %) і 51 річковий, у тому числі і в м. Києві на р. Дніпро.

Станом на 11.07.2011 року працювало 678 (72,4 %) пляжі - 640 на морському та 38 на річковому узбережжі.

Проводиться постійний лабораторний контроль за якістю морської і річкової води. Досліджено 511 проб води, з них 359 (70 %) проб морської та 152 - річкової. При цьому 3,7 % (19) проб води, що були досліджені, не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення по індексу ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) тощо. Найбільша кількість невідповідних проб на цьому тижні приходиться на річкову воду - 5,9 % із 152 досліджених проб (морська вода - 2,8 % із 359).

У регіонах ситуація на пляжах складається таким чином.

В Автономній Республіці Крим всього нараховується 326 пляжів. Працювало 299 пляжів, закрито 3 пляжі у м. Ялта на реконструкції (пляж міський "Солнечный", міський "Золотий", пляж санаторію "Золотий") та 2 пляжі у Великій Алушті через невідповідність якості води нормативам (сс. Рибаче, Малореченка), решта не має на даний час дозвільних документів. На цей період досліджено 119 проб морської води. Відхилення від стандарту за минулий тиждень виявлено у 2 пробах морської води по індексу ЛКП (пляж с. Рибаче - 7 тис., с. Малореченка - колі-фаги - 500). Купання заборонено, знаходиться під наглядом санепідслужби.

У Донецькій області на цей період працює 13 пляжів із 25, з них 4 - морських. Закрито 12 пляжів, з них 10 морських у м. Маріуполі, Новоазовському та Першотравневому районах через невідповідність якості води нормативам. Проводяться на територій області організаційні, лікувально-профілактичні та протиепідемічні заходи з метою ліквідації та запобігання поширенню захворювання.

Проведено дослідження 35 проб води (21 - морської та 14 - річкової). Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 8 пробах морської води на пляжах у м. Маріуполі (по індексу ЛКП від 70 тис. до 240 тис.). Заборонено купання. Знаходяться під наглядом санепідслужби.

У Запорізькій області з 376 пляжів (366 морських і 10 річкових) за звітний період працювало 215 пляжів, з них 205 морських. Решта пляжів не відкривалася через непідготовленість до оздоровчого сезону. Досліджено 55 проб води (42 морської і 13 річкової). Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 3 пробах річкової води з рекреаційної зони Комунарського району м. Запоріжжя на р. Дніпро (по індексу ЛКП - з неузаконених місць відпочинку населення "Гребний канал" і "Водограй" - відповідно 460 тис. і 11 тис., оздоровчій зоні "Волна" - 24 тис.). Заборонено купання, знаходиться під наглядом санепідслужби.

У Миколаївській області усього під наглядом держсанепідслужби знаходиться 10 пляжів (6 морських і 4 річкових). За звітний період працювало 7 пляжів, з них 6 морських - Коблево-Рибаківська зона (Коблево-лиман, Коблево-море, Рибаківка, Лугове), у м. Очаков на Дніпро-Бугському лимані (дитячий, міській) та 1 річковий. Закрито 2 пляжі "Океан" і "Стрілка" у м. Миколаєві та 1 міський пляж м. Первомайська через невідповідність якості води нормативам. Досліджено 16 проб води. Відхилення від стандарту виявлено у 3 пробах річкової води по індексу ЛКП (пляж "Океан" - 24 тис., пляж "Стрілка" м. Миколаєва - 24 тис., міський пляж м. Первомайська - 13 тис.). Заборонено купання, знаходяться під наглядом санепідслужби.

В Одеській області з 21 діючих пляжів за звітний період працюють 19 морських пляжів м. Одеси та приморських районів. Закрито 2 пляжі: морський пляж - "Чорноморка" у м. Одесі та 1 річковий пляж у м. Кілії (через незадовільний санітарно-технічний стан облаштування території пляжу). Досліджено 72 проби морської води, відхилень від стандарту не виявлено.

У Херсонській області під наглядом держсанепідслужби знаходиться 159 пляжів (145 морських і 14 річкових). Працює 110 пляжів: 99 морських та 11 річкових), закрито 2 річкових пляжі у м. Цюрупинськ через незадовільний санітарно-технічний стан, решта не мають дозвільних документів на відкриття. Досліджено 107 проб води (морської - 84, річкової - 23). Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.

У м. Севастополі станом на 11.07.2011р. працюють усі 8 пляжів (6 пляжів та 2 зони рекреації "Любимівка", "Золотий пляж" у Балаклаві). Досліджено 11 проб морської води. Відхилення від стандарту не виявлено.

У м. Києві на цей період з 11 пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро, 8 пляжів не мають офіційних дозволів на відкриття. Відкрито офіційно та мають паспорти 3 пляжі - "Дитячий" у Гідропарку Дніпровського району, "Тельбін" на озерах у Дніпровському районі, "Чорторий" у ПКіВ Дружби народів Деснянського району. Станом на 11.07.2011 закрито 4 пляжі через невідповідність якості води нормативам - пляж "Райдужний", "Центральний", "Тельбін" у Дніпровському районі та "Чорторий" у ПКіВ Дружби народів Деснянського району. Досліджено 96 проб річкової води. Відхилення від стандарту виявлено у 3 пробах річкової води по індексу ЛКП (пляж "Райдужний", "Центральний", "Тельбін" у Дніпровському районі та "Чорторий" у ПКіВ Дружби народів Деснянського району - 7 тис. - 24 тис.). Заборонено купання, знаходяться під наглядом санепідслужби.

Прес-служба МОЗ України