04 червня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Державна служба України з якості лікарських засобів призупинила реалізацію серії парацетамолу

Державною службою України з якості лікарських засобів проводиться постійна робота з перевірки якості ліків та виробів медичного призначення. Частиною цієї роботи є видання приписів про тимчасову заборону реалізації серії того чи іншого лікарського засобу згідно з існуючим Порядком заборони (зупинення) та вилучення з обігу лікарських засобів на території України. Підставою для тимчасової заборони (зупинення) обігу окремих серій лікарського засобу є висновки щодо якості лікарських засобів, яка не відповідає установленим нормативам. Такі приписи видаються щодня.

Так, Державна служба України з лікарських засобів 1 липня 2011 року винесла припис про тимчасову заборону торгівлі та застосування лише однієї серії лікарського засобу парацетамол (серії 41010) виробництва ВАТ «Монфарм Україна», який випускається у формі супозиторіїв ректальних по 0,08гр у стрипах №10 (0,08 – це кількість діючої речовини). Усі інші серії даного препарату дозволені до використання.

Наразі на ринку України присутній парацетамол 14 різних виробників, з них 8 вітчизняного виробництва, у 21 найменуванні різних форм (у таблетках, пігулках, капсулах, тощо), на які даний припис не поширюється.

Наголошуємо, що тимчасова заборона реалізації однієї окремо взятої серії препарату не передбачає заборону реалізації інших серій цього ж препарату.

 

Прес-служба МОЗ України