30 травня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


В Маріуполі триває проведення профілактичних та протиепідемічних заходів щодо ліквідації вогнища холери

На сьогодні в Маріуполі продовжують лікування двоє хворих на холеру, а один пацієнт готується до виписки. Стан здоров'я хворих стабільний.

З початку спалаху (29.05.2011р.) всього зареєстровано 18 випадків захворювання на холеру (холерний вібріон О1 серогрупи, біовар Ель-Тор, серовар Огава) та 9 випадків вібріоносійства такого ж збудника у клінічно здорових людей. 16 хворих та 9 вібріоносіїв у зв'язку з одужанням виписані із лікарень

З метою локалізації та ліквідації вогнища холери у Маріуполі за період з 29.05.2011р. по 29.06.2011р. проведено ряд заходів. Зокрема за результатами досліджень об'єктів довкілля на холеру виділено 11 культур холерного вібріону О1 серогрупи, біовар Ель-Тор.

За результатами санітарно-бактеріологічних досліджень відхилення виявлені в 1 пробі питної води, 103 пробах води відкритих водоймищ, в т.ч. 56 пробах морської води; в 1 пробі річної і 1 пробі морської води виділені сальмонели, в 35 пробах харчових продуктів (умовно патогенна мікрофлора), в т.ч. у 4 пробах - патогенна мікрофлора, 143 змиви (відхилення по санітарно-показовим мікроорганізмам). Дослідження решти відібраних проб тривають.

Проведення профілактичних та протиепідемічних заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища холери в Маріуполі триває.

Нагадаємо, 27 червня було виявлено випадок захворювання на холеру у чоловіка без постійного місця проживання. При епідеміологічному розслідуванні випадку було встановлено спілкування, спільне проживання, купання у річці Кальчик з іншими особами без постійного місця проживання.

Всього було виявлено 12 осіб, які безпосередньо контактували з хворим та знаходились у таких же умовах ризику щодо зараження на холеру.

На засіданні оперативного штабу під головуванням міського голови 27.06.2011 прийнято рішення продовжити активне виявлення та забезпечити госпіталізацію осіб без постійного місця проживання з підозрою на захворювання у лікарню для проведення їх бактеріологічного обстеження, медичного спостереження та антибіотикопрофілактики холери, а також профілактичного обстеження на туберкульоз, інші інфекційні хвороби. З цією метою госпіталізовано 10 людей.

Всього, за час існування вогнища, на холеру обстежено 101 особу без постійного місця проживання. У 95 осіб отримано негативний результат, у 6 осіб матеріал в роботі. Заходи продовжуються.

Прес-служба МОЗ України