30 травня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


На Полтавщині відбулась Всеукраїнська нарада з питань охорони материнства та дитинства

На Полтавщині відбулась триденна Всеукраїнська нарада з питань охорони материнства та дитинства, в рамках якої учасники ознайомились з наданням медичної допомоги у провідних місцевих закладах охорони здоров'я, відвідали кращі лікувально-профілактичні заклади, амбулаторії сімейної медицини, які успішно функціонують у селах Яківці та Супрунівка.

На Полтавщині активно впроваджуються новітні комп'ютерні технології у медицині. Така модель роботи з 2008 року ретельно відпрацьовується на базі 4-ої міської клінічної лікарні Полтави, де до спеціальної комп'ютерної програми підключено всіх сімейних лікарів та вузькопрофільних фахівців. Використовується електронна база даних усього населення з прив'язкою до дільниць сімейних лікарів, закладів охорони здоров'я міста, реєстру кадрів, медикаментів, медичних досліджень. Отже, впровадження такої інформаційної системи, по-перше, дає більший обсяг інформації лікарю про хворого, по-друге - для пацієнтів меншу затрату часу на прийом до лікаря.

Учасники наради відвідали пологові відділення перинатальної патології та екстрагенітальної патології вагітних та породіль Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.В.Скліфосовського. Завдяки впровадженню в практику досягнень доказової медицини у вигляді клінічних протоколів та сучасних перинатальних технологій, у закладі вдалося досягти збільшення рівня партнерських пологів до 72%. Кількість післяпологових кровотеч, за рахунок активного ведення 3-го періоду пологів, знизилася до 1,0 %. Вдалося зменшити кількість випадків використання препаратів крові та кровозамінників, а також у 12 разів - використання медикаментів.

В рамках наради відбувся "круглий стіл", де учасники розглянули актуальні питання щодо впровадження реформи медичного обслуговування в пілотних регіонах.

"Одним із аспектів загального реформування охорони здоров'я в Україні є реформування перинатальної допомоги. Питання материнської та малюкової смертності на сьогоднішній день є вкрай важливим. І тому до 2013 року у кожній області планується відкрити перинатальні центри", - наголосила заступник директора-начальник відділу акушерсько-гінекологічної допомоги Департаменту охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Валентина Коломейчук.

У ході засідання "круглого столу" відбулася дискусія та було внесено пропозиції щодо введення конфіденційного аудиту у випадках материнської смертності.

Прес-служба МОЗ України