10 липня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


12,5 тисячі школярів Львівщини захищено від кору з 1 лютого

 20.02.2019

У рамках спецоперації з додаткової вакцинації школярів Львівської області вже 12 573 дитини отримали захист від кору. З них 11 608 було вакциновано з 1 до 18 лютого в амбулаторіях, ще 965 дітей вакцинували вже у перший день роботи мобільних груп.

Зі стартом спецоперації у Львівській області значно збільшилася динаміка щеплень серед дітей, які свого часу пропустили вакцинацію проти кору. Якщо у листопаді і грудні минулого року пропущене щеплення отримали по 2,5 тисяч дітей (2569 і 2 449 відповідно), то у січні 8 564 дитини надолужили пропущені щеплення, а за 20 днів лютого - 12 573.

«МОЗ України дякує всім, хто долучився до проведення кампанії та допомагає мотивувати батьків захищати своїх дітей від захворювання. Нагадую, що обов’язковою умовою для щеплення є надання згоди батьків», — наголосила Ольга Стефанишина, заступник міністра охорони здоров’я України.

18 лютого у Львівській області розпочався другий етап спецоперації для підвищення рівня охоплення щепленнями проти кору школярів. У деяких школах щеплення будуть робити мобільні бригади лікарів, а там, де це зручніше, дітей вакцинуватимуть у найближчих амбулаторіях. Згідно з даними верифікації школярів станом на 1 лютого, на Львівщині було до 50 000 дітей, не захищених від кору.

Після завершення спецоперації у Львівській області аналогічні заходи будуть здійснювати і в інших областях України.

Спеціальні заходи реалізують відповідно до рішення засідання Оперативного штабу Міністерства охорони здоров’я України з реагування на ситуацію з поширення кору в Україні, затвердженого наказом МОЗ України від 21 грудня 2018 р. № 2401. Така спецоперація стала першою в історії незалежної України. Подібні заходи вже ініційовано і у Вінницькій області.

Нагадаємо, що специфічного лікування кору не існує — запобігти захворюванню може лише вакцинація. Станом на 14 лютого в регіонах є 1 006 096 доз вакцини КПК (проти кору, паротиту, та краснухи) виробництва Бельгії та США.

 

 Прес-служба МОЗ України