28 березня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Крим та Швейцарія зміцнюють співробітництво в галузі медицини

До кримського Уряду з пропозицією про зміцнення співробітництва в галузі медицини звернувся провідний кардіолог Швейцарії, директор та головний лікар клініки кардіології Університетської лікарні м. Цюриха Томас Люшер. Він висловив бажання надавати Міністерству охорони здоров'я республіки всебічну допомогу стосовно організації роботи Університетської клініки протягом найближчих 5-10 років.

В Міністерстві охорони здоров'я автономії відбулася зустріч Міністра Ігоря Шпака з помічником Люшера, доктором Брітт Леглер і директором Діагностичного центру Університетської лікарні м. Цюриха доктором медицини Гері Катомасом.

Ігор Шпак в ході зустрічі поінформував, що 1 червня в Криму була офіційно створена Кримська республіканська установа "Клінічне територіальне медичне об'єднання "Університетська клініка", генеральним директором якої призначений завідувач кафедрою травматології і ортопедії Кримського державного медичного університету ім. Георгіївського Володимир Драган.

"Ваш візит до Криму вкрай важливий і актуальний. Зараз на півострові ведеться активна робота щодо організації Університетської клініки, структурними підрозділами якої будуть десять медичних центрів. Досвід в організації роботи Університетської клініки Цюріха для нас дуже цінний, оскільки ми хочемо рівнятися на лідерів європейської охорони здоров'я", - сказав Міністр охорони здоров'я АРК Ігор Шпак, звертаючись до швейцарських медиків.

У свою чергу Брітт Леглер і Гері Катомасот від імені професора Люшера запропонували співпрацю в рамках спільного пілотного проекту. "Ми сподіваємося на співпрацю двох рівних партнерів. В Криму ми побачили, що у вас є відмінна медична наука, відмінні фахівці, які справляються з поставленими завданнями, правду кажучи, в умовах обмеженого ресурсу. З таким кадровим потенціалом у Університетської клініки Криму є перспективне майбутнє", - наголосив Гері Катомас.

В рамках співробітництва між університетськими клініками Криму та Швейцарії будуть розглядатися питання двостороннього обміну досвідом, організації роботи кардіологічної служби, оснащення медичних установ автономії сучасним і високотехнологічним устаткуванням тощо. Пілотний проект буде спрямований на підвищення кваліфікації, підготовку кардіологів та кардіохірургів, операційних сестер. Досвідчені кардіологи Швейцарії будуть надавати консультативну допомогу і безпосередньо проводити операції в Кримській університетській клініці. Також планується обмін стипендіатами в рамках наукових досліджень і медицини. Провідним лікарям Криму буде надана можливість відвідувати профільні медичні центри Університетської лікарні Швейцарії протягом одного місяця.

 

Довідково: В Криму розроблена і реалізується Стратегія економічного і соціального розвитку до 2020 року. Відповідно до неї, вкрай важливим напрямком розвитку автономії є досягнення якісно нового рівня медичної галузі, забезпечення європейських стандартів медичної допомоги.

Одним з пріоритетних кроків щодо реформування системи охорони здоров'я є створення Університетської клініки. Це новий для автономії проект, в якому науковий потенціал Кримського державного медичного університету та лікувальні бази провідних республіканських медичних установ будуть об'єднані в сучасну ефективну модель практичної охорони здоров'я. Університетська клініка буде налічувати понад однієї тисячі ліжок і забезпечить кримчан і гостей півострова якісною медичною допомогою, заснованою на останніх досягненнях науки, в першу чергу в галузі кардіохірургії, перинатальних технологій, нейрохірургії, екстреної медичної допомоги, діагностики.

Прес-служба МОЗ України

за інформацією

Міністерства охорони здоров'я АРК