22 вересня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


МОЗ України і Держмитслужба внесе зміни до спільного наказу для усунення проблем з митним оформленням ліків

Контроль фармацевтичної галузі є актуальним для кожної країни. Таку думку висловив директор Департаменту регуляторної політики у сфері обігу лікарських засобів та продукції у системі охорони здоров'я МОЗ України Валерій Стеців під час наради щодо врегулювання деяких питань, пов'язаних з митним оформленням лікарських засобів, що ввозяться на митну територію України від 31.05.2011.

"Останні декілька місяців до Міністерства охорони здоров'я України надходять численні звернення від заявників/виробників та постачальників лікарських засобів щодо виникнення проблем при проведенні митного оформлення вантажів. Така ситуація складається у випадках невідповідності дати реєстрації лікарського засобу, зазначеній у міжвідомчій базі даних, з датою реєстрації, зазначеною в реєстраційному посвідченні", - зазначив Валерій Стеців.

"На окремих митницях дійсно виникають ситуації, коли в базі, міжвідомчій, даних про лікарські засоби, відсутні певні характеристики товару, певні дані, які наявні в самому свідоцтві", - наголошує директор Департаменту митних платежів Державної митної служби України Сергій Гіла.

Валерій Стеців зауважив, що при внесенні змін до реєстраційних матеріалів та, з урахуванням збереження старого номера реєстраційного свідоцтва, у копії нового реєстраційного свідоцтва у полі "Рішення про державну перереєстрацію" зазначається дата, що відповідає даті внесення цих змін, а в міжвідомчій базі даних зареєстрованих в Україні лікарських засобів при цьому залишається первинна дата, згідно з якою препарат був вперше зареєстровано з цим же номером терміном на 5 років.

Тому, за його словами, й виникає колізія з невідповідністю в датах про початок реєстрації, зазначених копії реєстраційного посвідчення та міжвідомчій базі даних, через що митні органи видають відмову з таким формулюванням, як "невідповідність даних Електронної бази та копії реєстраційного посвідчення".

"Після внесення змін до спільного наказу МОЗ України та Державної митної служби з'явиться електронна база усіх препаратів, які є в українському обігу. Проблем на кордоні одразу поменшає. Ми в оперативному порядку направимо на доопрацювання митній службі наказ", - зауважив Валерій Стеців.

Прес-служба МОЗ України