22 вересня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Олександр Федько: Забезпечення лікування АРВ-препаратами - пріоритет державної політики України у сфері протидії розповсюдженню ВІЛ-інфекції/СНІДу

Сьогодні голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань Олександр Федько зустрівся з директором із глобальної політики та адвокації Фонду з питань охорони здоров'я у сфері ВІЛ/СНІД "AIDS Healthcare Foundation" (AHF) Террі Фордом.

Сторони обговорили стан впровадження програми "Розширення доступу до лікування шляхом надання антиретровірусної (АРВ) терапії" на базі кабінетів "Довіра" у чотирьох пілотних регіонах України, зокрема в АР Крим, Вінницькій, Луганській та Миколаївській областях.

Олександр Федько підкреслив, що забезпечення можливості надання лікування АРВ-препаратами усім тим, хто його потребує, є пріоритетом державної політики України у сфері протидії розповсюдженню ВІЛ-інфекції/СНІДу. Таке лікування є не лише життєзберігаючим заходом, що значно покращує якість життя ВІЛ-інфікованих, а й засобом ефективної вторинної профілактики. Тобто, той, хто отримує адекватне АРВ-лікування, значно зменшує ризик передачі ВІЛ, у тому числі статевим шляхом.

Сторони погодились, що лікування неможливе без діагностування, зокрема тестування і наголосили на важливості якомога більшої загальної доступності швидких тестів для добровільного ВІЛ-скринінгу або тестування на ВІЛ.

Олександр Федько і Террі Форд домовилися продовжити діалог під час Засідання високого рівня Генеральної Асамблеї ООН з приводу виконання Декларації про відданість справі боротьби з ВІЛ/СНІД 2001 року та Політичної декларації з ВІЛ/СНІД 2006 року, що відбудеться у Нью-Йорку 8-10 червня 2011 року.

Прес-служба МОЗ України