20 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Як буде впроваджуватись інформаційна кампанія на підтримку медреформи

 23.03.2018

МОЗ запросив представників прес-служб з усієї України, щоб презентували інформаційну кампанію на підтримку медичної реформи та обговорити залучення регіонів до її впровадження на місцях.

 

У Києві відбувся семінар «Впровадження інформаційної кампанії на підтримку медичної реформи». Експерти з комунікацій МОЗ презентували план інформаційної кампанії «Лікар для кожної сім’ї» та обговорили з учасниками семінару як організувати кампанію в цілому на місцях.

Фахівці з регіонів проявили зацікавленість у впровадженні реформи, адже кожен розуміє: успіх реформи залежить від її впровадження на місцях. Участь в роботі взяли керівники прес-служб обласних адміністрацій, департаментів охорони здоров’я, районів та міст.

Важливим етапом реформи є процес автономізації медзакладів. Тут велику роль відіграє місцева влада. Вплинути  на цей процес може громадськість, задача ж прес-служб і ЗМІ – моніторити перетворення закладів охорони здоров’я з комунальних закладів на комунальні некомерційні підприємства, адже це є одною з основних умов входження закладу в реформу.

Окремий блок - комунікації електронної системи охорони здоров’я. Це ще одна ключова  тема комунікаційної кампанії, адже для того, щоб заклад міг почати з квітня укладати Декларації з пацієнтами, він має бути підключений до системи «Електронне здоров’я». Про таку можливість повідомлятиме наклейка на дверях закладу «Тут можна обрати свого лікаря».

Представники прес-служб разом з фахівцями МОЗ напрацювали регіональні плани на підтримку інформаційної кампанії на підтримку медреформи.

Крім того, фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України  та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні представили національні плани з громадського здоров’я та поділилися напрацюваннями з комунікації вакцинації.

Семінар проведено за підтримки проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», компонент підтримки медичної реформи.

Прес-служба МОЗ України