30 листопада 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Лікарі закликають українців кинути палити: Тютюнокуріння - не просто шкідлива звичка, це хронічне захворювання

Напередодні Всесвітнього дня без тютюну, який щороку відзначається 31-го травня, відомі лікарі України закликали владу заборонити рекламу сигарет, підписавши спільне звернення до народних депутатів та Президента України.

Лікарі, звертають увагу можновладців на те, що "тютюнокуріння - не просто шкідлива звичка, це хронічне захворювання, якому присвоєно конкретний код у Міжнародній Класифікації Хвороб (МКХ): за 10-им переглядом (f.17)".

"Тютюнокуріння, як і надмірне споживання алкоголю, малорухливий спосіб життя, поглиблює демографічну кризу, - стверджують лікарі, - 82% українців помирає внаслідок неінфекційних хвороб, інфаркти становлять 40% усіх смертей, інсульти - 12%. Варто зауважити, що такі показники майже втричі перевищують європейські".

"Не можна недооцінювати наслідків тютюнокуріння, серед яких: високий рівень смертності у працездатному віці, особливо серед чоловіків, зниження працездатності та витрати на лікування хвороб, - говорить екс - міністр охорони здоров'я України Микола Поліщук. З 2006 року спостерігається тенденція до зменшення тютюнокуріння. 4,5 млн людей стали менше курити за останні 4 роки. Сьогодні все більше люди думають про здоров'я".

"Безумовно, не підлягає сумніву, що куріння завдає катастрофічного впливу на здоров'я людини, - говорить Тарас Чабан, професор, доктор медичних наук, завідувач кафедри внутрішніх хвороб Київського медичного інституту, голова ВГО "Українська серцева фундація". - Виникає питання про логічність фінансування державною безкоштовною медициною лікування хвороб, які викликані наслідками куріння, у той час, коли бюджетних коштів не достатньо на оплату лікування дітям - інвалідам та людям, які бережуть своє здоров'я".

При нівелюванні куріння в нашій країні можна було б на третину знизити смертність від інфаркту, інсульту та ішемічної хвороби серця. На цьому наголошує лікар-кардіолог Інституту кардіології ім. М.Д.Стражеско АМН України Олена Кваша. "За даними досліджень, проведених в Інституті кардіології, тютюнокуріння - це другий за значимістю фактор ризику смертності від серцево-судинних захворювань в Україні після артеріальної гіпертензії", - пояснює лікар.

Прес-служба МОЗ України