22 вересня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


В Україні активно впроваджують телемедецину в систему охорони здоров'я

Операція під керуванням лікаря, який перебуває в іншому куточку планети, сьогодні реальність, яка нікого не дивує, всіх приваблює, але доступна лише тим, хто активно впроваджує телемедицину в систему охорони здоров'я.

Україна останнім часом вирішила не відставати від розвинених країн світу, пише газета "Медичний світ". В українській телемедицині надійно прописалися такі інновації, як телемедичний скринінг, телеасистування тощо. Більше того - вітчизняні наукові досягнення в цій царині відомі і визнані на світовому рівні, активно підтримуються зарубіжними колегами і головне - дають практичні результати.

Так, помітними стали результати перших років роботи унікальної української розробки - телекардіологічного комплексу UNET, призначеного передусім для служб швидкої медичної допомоги. Цифровий бездротовий комплекс дозволяє здійснити практично миттєву телемедичну інтерпретацію ЕКГ в будь-якому місці перебування бригади швидкої допомоги і пацієнта. Це надзвичайно важливо, оскільки нині дедалі більша кількість бригад "швидкої" комплектується не лікарями, а фельдшерами - UNET дає їм можливість оперативно зв'язатися з віддаленими експертами ("вузькими" спеціалістами). Проект, в якому ця система задіяна в неонатології (для новонароджених з вродженою патологією, недоношених дітей тощо), номінований у 2010 році на престижну європейську премію IT Health Awards.

Надсучасний інструмент телемедицини пройшов успішну апробацію в Донецькому національно-дослідному інституті травматології та ортопедії. За словами Антона Владзимирського, завідувача відділу інформатики та телемедицини НДІТО, кандидата медичних наук, канадська компанія надала українським лікарям унікальну розробку - прилад, призначений для телеасистування (віддаленого здійснення діагностичних і лікувальних маніпуляцій, а також хірургічних операцій). Подібні технології поки що використовуються тільки в умовах Міжнародної космічної станції і під час екстремальних експедицій (антарктичних, підйомів на Еверест тощо). У Канаді прилад також застосовується у дистанційному керуванні процесом ультразвукового обстеження. Вперше у світі українські лікарі застосували цю телемедичну технологію для проведення ендоскопічних операцій на великих суглобах.

 

Повний текст статті розміщено на сайті "Медичного світу"

Прес-служба МОЗ України