29 листопада 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Україні вдалося наблизитися до виконання намічених Цілей тисячоліття

Ріст показників тривалості життя та зменшення показників народжуваності у більшості країн Європи, Північної Америки та Центральної Азії на сьогоднішній день призвели до того, що населення цих регіонів невпинно старіє. Як вирішувати проблеми народонаселення і як отримати користь від ситуації, яка склалась в більшості країн світу, обговорювали учасники регіональної конференції Європейської економічної комісії ООН, яка відбулась в Палаці Націй ОНН в Женеві (Швейцарія).

«Населення більшості цих країн старішає і стає різнорідним, однак це не дає жодних підстав для занепокоєння. Суспільство має отримати користь з подібних змін. Для цього урядам слід виробити розумні стратегії, спрямовані на зміцнення людського капіталу своїх країн», -- заявила на конференції заступник Директора-виконавця Фонду ООН в області народонаселення (ЮНФПА) Анна-Бірджит Альбректсен. Разом з тим учасники конференції відзначили, що в багатьох державах регіону люди живуть довше, ведуть здоровіший спосіб життя і мають досить високий рівень освіти в порівнянні з попередніми поколіннями.

Конференція зібрала разом близько 250 представників органів державної влади, включаючи високопосадовців, представників наукових кіл і організацій громадянського суспільства, а також членів національних парламентів та інших зацікавлених сторін. В роботі конференції взяла участь українська делегація. Міністерство охорони здоров’я України на зібранні представляла заступник начальника Управління охорони материнства, дитинства та санаторного забезпечення Валентина Коломейчук.

У ході дводенної конференції учасники неодноразово обговорювали позитивний досвід та рекомендації щодо заходів, які повинні здійснюватися в рамках політики в галузі народонаселення та розвитку в майбутньому. Також багато уваги було приділено ефективному вирішенню проблем забезпечення прав людини, гендерної рівності та розширення прав і повноважень жінок, підлітків та молоді як основи сталого розвитку.

Україні вдалося наблизитися до виконання намічених Цілей тисячоліття в напрямку ефективного впровадження політики планування сім’ї, зниження частоти абортів, зниження показників малюкової та материнської смертності.

Довідка:

У регіоні, що включає Європу, Північну Америку, Центральну Азію і Ізраїль, Європейська економічна комісія ООН (ЄЕК ООН) координувала проведення глобального обстеження ходу реалізації Програми дій (ПД) Міжнародної конференції по народонаселенню та розвитку, яка відбулась в Каїрі у 1994 році, в країнах-членах Комісії. На Регіональній конференції ЄЕК ООН на підставі результатів обстеження та наявних аналітичних досліджень був представлений звіт, який став кульмінаційним моментом для оцінки ходу реалізації Програми дій в регіоні. На тематичних засіданнях учасники обговорили наступну проблематику: «Динаміка народонаселення і сталий розвиток», «Сім'я, сексуальне та репродуктивне здоров'я протягом життя», «Нерівність, соціальна інтеграція і права».

Прес-служба МОЗ України