25 листопада 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


У Національному інституті раку знову зустрілися “переможці в житті”

 Збільшити ...     Збільшити ...     Збільшити ...

 Збільшити ...     Збільшити ...     Збільшити ...

 Збільшити ...     Збільшити ...     Збільшити ...У Національному інституті раку відбулася шоста традиційна зустріч колишніх пацієнтів відділення дитячої онкології -- «Переможці в житті». Такі зустрічі щорічно в першу п'ятницю липня організовує Фонд допомоги онкохворим дітям «Краб».

Цього разу на урочистостях зібралися понад 80 дітей разом з батьками. Зазвичай на зустріч запрошуються колишні пацієнти відділення дитячої онкології Національного інституту раку, після закінчення лікування яких пройшло не менше року.

“Ми повинні ще раз подякувати всім тим, хто робить таку важливу справу -- допомагає пацієнтам повірити, що онкозахворювання — це не вирок, а величезне випробування, іспит. Люди, які повірили в лікаря, повірили в себе, змогли пройти через цей іспит, і хвороба відступила”, -- зазначив, вітаючи учасників зустрічі, заступник Міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов. “Це велика радість -- бачити усмішки на обличчях тих, хто поборов страшну недугу, завдяки своєму прагненню жити та, звісно, завдячуючи професійності і відданості своїй справі наших медиків”, -- наголосив представник МОЗ України.

За його словами, вперше за багато років український Уряд передбачив фінансування в повному обсязі усіх видатків на дитячу онкологію, виділивши 215 млн гривень. “Це повністю відповідає потребам регіонів. Це була ініціатива Президента України Віктора Януковича, і вона на сьогодні реалізована. Від імені Міністра охорони здоров'я Раїси Богатирьової я ще раз дякую усім лікарям, які щодня борються за життя і здоров'я людей”, -- підкреслив Олександр Толстанов.

Засновник Фонду допомоги онкохворим дітям «Краб» Лариса Лавренюк зазначила, що кожна подібна зустріч — це велике сімейне свято, на якому діти можуть познайомиться один з одним, а лікарі бачать позитивний результат своєї роботи і отримують подяку від маленьких пацієнтів та їхніх батьків. “До нас приїжджають вже дорослі люди, які колись лікувалися у відділенні дитячої онкології, зі своїми сім'ями, рідними та близькими. З багатьма пацієнтами ми підтримуємо дуже теплі відносини і раді всім, хто до нас завітає. Велике спасибі лікарям, які намагаються допомогти навіть у безнадійних ситуаціях”, -- додала Ларила Лавренюк.

Завідуючий відділенням дитячої онкології Григорій Климнюк також подякував присутнім пацієнтам, лікарям та батькам за важливу перемогу у житті: “Я дуже радий, що мої пацієнти будуть бачити, як я буду старішати, мрію побачити ще й онуків своїх колишніх підопічних. Ми багато працювали, багато вчилися. У нас були невдачі, але перемог було набагато більше”.

Окрім урочистої частини, програмою свята передбачалися майстер-класи волонтерів Фонду “Краб”, на яких діти займалися розписом тіла хною, малюванням піском, найменші діти бавилися пазлами. Під час цих занять з дітьми і батьками працювали психологи.

У дводенній програмі зустрічі “Переможці в житті” заплановано також знайомство з байкерами, катання на мотоциклах, шоу барабанщиків, спілкування біля вогнища, під час якого кожен учасник зможе розповісти про себе та свої плани на майбутнє.

Довідка:

У відділенні дитячої онкології Національного інституту раку Фонд «Краб» реалізує проекти за такими напрямками:

• закупівля необхідних ліків, медичного матеріалу, обладнання для відділення

• індивідуальна допомогу пацієнтам;

• поліпшення умов роботи медперсоналу;

• проведення свят у відділенні;

• публікації для батьків по онкопроблеми;

• проект «Розвага-справа серйозна»;

• поліпшення побутових умов лікування дітей.

Засновник фонду “Краб” Лариса Лавренюк з травня 2003 року по березень 2005 року лікувала молодшого сина в дитячому відділенні Інституту онкології. 9 травня 2005 дитина віком 3 роки і 10 місяців померла. З червня 2005 року організовано батьківську групу підтримки і допомоги онкохворим дітям при дитячому відділенні Інституту онкології. Митрополит Володимир нагородив Ларису Лавренюк орденом Преподобного Нестора Літописця. Федерацією жінок за мир у всьому світі Лариса відзначена як «Жінка року-2010» в номінації «Жінка - громадський діяч». Крім того, Лариса Лавренюк була факелоносцем від компанії Самсунг в естафеті Олімпійського вогню Олімпіади Лондон-2012.

 

Прес-служба МОЗ України