29 жовтня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Раїса Богатирьова: Екстрена медична допомога повністю забезпечена всіма необхідними медикаментами

Держава в повному обсязі фінансує забезпечення швидкої допомоги всіма необхідними видами медикаментів. На цьому наголосила Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова під час спілкування з регіональними журналістами, яке у четвер відбулося в МОЗ України. Це відбувається, зауважила Міністр, не лише в пілотних регіонах, але й по всій території України. За її словами, у минулому році на забезпечення лікарськими засобами бригад швидкої допомоги у вигляді субвенцій було виділено 323 млн грн. "За останній час в нас не було жодного випадку, коли швидка не надала допомоги хворому із-за відсутності того чи іншого медикаменту", - підкреслила Раїса Богатирьова. Міністр повідомила, що екстрена допомога забезпечується всіма необхідними ліками і в цьому році, зазначивши, що на станціях швидкої допомоги достатній запас медикаментів.

За словами Міністра, реформування медичної галузі передбачає ряд заходів щодо модернізації екстреної медичної допомоги. По-перше, відбуватиметься оновлення автопарку системи екстреної медичної допомоги у всіх регіонах країни. У 2012 році для потреб пілотних регіонів було закуплено 286 автомобілів швидкої медичної допомоги, нагадала Раїса Богатирьова. В цьому році Урядом прийнято рішення про забезпечення закупівлі сучасного спеціалізованого санітарного транспорту, який відповідає вимогам діючого національного стандарту, у обсязі не менше 1000 одиниць на рік. У разі додержання таких темпів оновлення транспорту протягом чотирьох років можна буде вийти на планову заміну санітарного транспорту в обсягах 200-300 автомобілів на рік.

По-друге, передбачається створення організаційно-технічних та інших умов для забезпечення виконання нормативу прибуття бригади екстреної медичної допомоги до місця виклику. Це включає в себе забезпечення відповідного стану доріг, освітлення вулиць, нанесення номерів на будинки, працюючі ліфти тощо. Відповідальність за це, зауважила Раїса Богатирьова, несуть голови облдержадміністрацій та органи місцевого самоврядування.

І по-третє - до кінця року планується введення в експлуатацію централізованої оперативно-диспетчерської служби Центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. У рамках національного проекту "Вчасна допомога", зазначила Раїса Богатирьова, буде створено 27 диспетчерських центрів в усіх областях України, які прийматимуть виклики та, використовуючи сучасні технології GPS-навігації, скеровуватимуть "швидкі" по всій області. А додаткові пункти базування швидкої допомоги при амбулаторіях забезпечать доступ до екстреної допомоги навіть найвіддаленішим населеним пунктам. Центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з єдиною потужною оперативно-диспетчерською службою, звернула увагу Міністр, стануть адміністративними органами, які будуть координувати служби та впорядкувати фінансові потоки завдяки централізації їх на обласному рівні.

Також докладатимуться зусилля для подолання дефіциту кадрів у службі екстреної медичної допомоги. Умови праці та ризики, з якими стикаються медичні працівники у повсякденній роботі на "швидкій", вимагають збільшення їхньої заробітної плати, наголосила Міністр. За словами Богатирьової, у другій половині нинішнього року планується підвищення оплати праці працівникам екстреної медичної допомоги.

Прес-служба МОЗ України