29 жовтня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Раїса Богатирьова: Держава докладатиме зусиль для підвищення соціального статусу та зміцнення престижу професії медика

Окрім широкого впровадження сучасних технологій діагностики та лікування, модернізації медичних установ, розбудови первинної медико-санітарної допомоги та створення сучасної служби екстреної медичної допомоги, реформування системи охорони здоров'я України передбачає послідовне підвищення рівня соціального захисту медиків, зміцнення авторитету та престижу роботи медичного працівника. На цьому наголосила Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова під час спілкування з колективом Черкаської обласної дитячої лікарні, яку відвідала в рамках робочого візиту на Черкащину. "Ключова проблема, з якою ми стикаємося в ході реформування медичної галузі, - це дефіцит ресурсів", - зауважила Міністр, додавши при цьому, що він стосується не лише фінансового, але й кадрового забезпечення охорони здоров'я.

Саме тому, зауважила Раїса Богатирьова, Президент України Віктор Янукович у своєму виступі під час відкриття реконструйованого Черкаського обласного діагностично-консультативного центру заявив, що питання поліпшення умов праці медиків залишається в центрі уваги держави і поступово вирішується. З огляду на непросту економічну ситуацію, сказала Міністр, це відбувається не так швидко, як того хотілося б, але все ж таки реальні кроки в цьому напрямку робляться. В нинішньому році заплановано підвищення заробітної плати працівникам фтизіатричної служби, повідомила керівник МОЗу, збільшення оплати працівникам екстреної медичної допомоги за рахунок надбавок. Крім того, запроваджується система місцевих стимулів, у рамках якої влада на місцях виділяє кошти на покращення умов праці медичним працівникам, надаючи пільги на оплату житла, безоплатний транспорт, мобільний зв'язок, виділяючи кошти на відпочинок та оздоровлення медиків та їхніх сімей.

Але не менш важливо, на думку Раїси Богатирьової, щоб працівники медичної галузі теж піклувалися про авторитет своєї професії та підвищення довіри з боку громадян до медиків. "Підвищення статусу медика - це не лише збільшення заробітної плати, але й покращення ставлення суспільства до нас", - зазначила Міністр.

 

Раїса Богатирьова оглянула відділення Черкаської обласної дитячої лікарні, яку під час відкриття у 2011 році Президент України назвав не просто лікарнею, а лікарнею державного рівня, що має всі підстави мати статус міжрегіональної клініки. Територія закладу складає 5,5 га, на яких розміщується стаціонар, поліклініка, неонатальний центр, великий ігровий майданчик та квітники. А віднедавна на базі закладу працює й найсучасніший Центр реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи, аналогів якому немає в Україні. На Черкащині нараховується 560 дітей, яким встановлено діагноз "дитячий церебральний параліч". А загалом реабілітації потребують 1,5 тисячі дітей із неврологічними порушеннями. Втім, Центр надає допомогу не тільки жителям Черкаської області, але й мешканцям інших регіонів. Важливим є те, що Центр знаходиться у складі обласної дитячої лікарні, тому в ньому лікарі матимуть змогу надавати допомогу дітям практично з двох-трьох тижнів життя.

Під час ознайомлення з роботою Центру реабілітації Раїса Богатирьова відзначила ефективність та перспективність державно-приватного партнерства, в результаті якого за сприяння директора ПАТ "Азот" Валентини Жуковської тут встановлено унікальний апарат, аналогів якому немає в Україні. Як запевнила Міністра керівник Центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи, цей реабілітаційний комплекс для локомоторної терапії допомагає поставити на ноги дітей, котрі не можуть стояти і ходити. До складу Центру входять два басейни, зал аеротерапії, завершується робота щодо введення в дію соляної кімнати, яка запрацює в цьому році.

Окрім того, усі відділення закладу оснащені й іншим новим обладнанням, деякі зразки якого є лише в цій лікарні. Наприклад, тут встановлене найсучасніше лабораторне обладнання, на якому робляться імунологічні, серологічні, гематологічні, біохімічні аналізи, на аналізаторах досліджується кров за 20 параметрами.

За словами медиків, заклад отримав два біохімічні аналізатори, які вперше доставлені в Україну. Також в реанімаційному відділенні встановлена унікальна дихально-наркозна станція, система якої дозволяє працювати з усіма медичними газами та передовими методами анестезії, встановлено потужний апарат для рентген-діагностики, котрий розрахований на три робочі місця з цифровою комп'ютерною обробкою, що дозволяє забезпечити пацієнтів радіологічними обстеженнями будь-якого рівня. Важливим досягненням черкаського закладу є установка для генерування медичного кисню з повітря. У кожній палаті для новонароджених тут встановлені кувези із цифровими датчиками параметрів дитини. Також для проведення повноцінного курсу лікування пацієнтів та їх комфортного перебування, у лікарні споруджений великий сучасний басейн, ігрові зони, на території - великий майданчик із гойдалками та гірками. На кожні дві палати - душ та туалет, у коридорах - зручні диванчики та живі квіти.

Раїса Богатирьова побажала успіхів в роботі медичному персоналу лікарні та скорішого одужання її маленьким пацієнтам.

Також під час перебування на Черкащині Міністр охорони здоров'я України відвідала Черкаський медичний коледж, де ознайомилася з навчальною базою закладу та зустрілася із студентами та викладачами. Відбулося тепле спілкування Міністра з майбутніми медиками, які ставили гості запитання, пов'язані з планами реформування медичної галузі, перспективами розвитку коледжу та збільшенням стипендії. Відповідаючи на запитання, чи підтримуватиме МОЗ реорганізацію коледжу в Черкаську академію медсестринства, на яку вже отримано згоду Черкаської обласної ради, Раїса Богатирьова підкреслила: "Ми підтримуємо усі ініціативи, які спрямовані на поліпшення якості підготовки та підвищення кваліфікації медичних працівників. Адже кадри - це найважливіший ресурс реформування охорони здоров'я". Але для того, щоб створити на базі коледжу Академію медсестринства, необхідно, по-перше, розширити клінічну базу закладу, а по-друге, збільшити кількість працюючих в ньому професорів, доцентів, докторів та кандидатів в доктори наук. Як тільки ці умови будуть виконанні, затримки із зміною статусу коледжу не буде, пообіцяла Міністр: "МОЗ підтримає цю ініціативу".

Прес-служба МОЗ України