29 жовтня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Екстрена медична допомога можлива за умови кваліфікованого медперсоналу та відремонтованих доріг

У вівторок, 5 березня, у Міністерстві охорони здоров'я під головуванням заступника Міністра Олександра Толстанова в режимі он-лайн відбулось чергове засідання оперативного штабу з реалізації Закону "Про екстрену медичну допомогу" у регіонах. Також на засіданні були присутні: директор Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф МОЗ Володимир Юрченко, заступник директора Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги і медицини катастроф МОЗ Микола Близнюк, начальник відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ Михайло Стрельников та начальник управління контролю якості медичних послуг Тетяна Донченко.

Під час конференції було підбито підсумки першочергового завдання - надання до МОЗ планів розвитку екстреної медичної допомоги у регіонах відповідно до методичних рекомендацій відомства. Олександр Толстанов зробив зауваження з цього приводу окремим регіонам: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Київській, Луганській, Львівський, Одеській, Харківській, Херсонській, Черкаській області та АР Крим.

Для забезпечення своєчасного доїзду автомобілів швидкої допомоги за викликом регіонам було запропоновано скласти і подати до штабу перелік автомобільних доріг міського та регіонального значення, які потребують негайного ремонту, а також представити необхідний для цього кошторис. І, як зазначив Олександр Толстанов, на цю проблему представники місцевої влади повинні звернути увагу в першу чергу.

Не ліпшим чином відбувається отримання ліцензій регіональними закладами охорони здоров'я і безпосередньо Центрами екстреної швидкої допомоги на господарську діяльність, про що доповіла Тетяна Донченко. Зважаючи на те, що форми подання документів на отримання ліцензій було змінено в кінці 2012 року, управління контролю якості медичних послуг консультуватиме представників закладів охорони здоров'я, щоб якнайшвидше завершити процес оформлення ліцензій.

Також під час відеоконференції йшлося про підвищення кваліфікації молодшого медичного персоналу: лікарів з невідкладних станів та фельдшерів з невідкладних станів. Для цього було запропоновано залучити директорів медичних коледжів і ВНЗ.

На завершення спілкування з регіонами Олександр Толстанов нагадав начальникам УОЗів про виконання доручення Віце-прем'єр-міністра України Костянтина Грищенка - надання звітності про реалізацію Закону "Про екстрену медичну допомогу", наступний термін якого позначений 14 березня 2013 року.

Прес-служба МОЗ України