07 серпня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитом

 28.07.2020

Цей день відзначається щороку 28 липня, об'єднуючи світ в рамках однієї теми, щоб підвищити обізнаність про вірусні гепатити і вплинути на реальні зміни. ВООЗ цьогоріч робить великий акцент на профілактику гепатиту В серед матерів та новонароджених.

Вірусний гепатит – запалення печінки, яке спричиняє цілий ряд проблем зі здоров’ям. Наслідком гепатиту може стати навіть рак печінки. Існує п’ять основних штамів вірусу гепатиту - A, B, C, D та E. Разом гепатит B і C є найпоширенішою причиною смерті. Щорічно втрачається 1,4 мільйона життів. На тлі пандемії COVID-19 вірусний гепатит продовжує забирати тисячі життів щодня.

Загальними симптомами гепатиту є жовтяниця (пожовтіння шкіри та склери очей), темна сеча, надмірна втома, нудота, блювота, біль у ділянці живота. Однак, при гепатиті В і, особливо, С можливий тривалий безсимптомний перебіг захворювання. 

В середньому, кожна дванадцята людина в світі є носієм вірусу гепатиту В або C. Ця статистика перевищує показники за кількістю ВІЛ-інфікованих або хворих на рак, проте рівень обізнаності людей про гепатит вкрай низький. 

«Цієї хвороби не варто боятись, а лише знати шляхи передачі та вживати запобіжних заходів. Зокрема, це захищений статевий контакт, індивідуальні леза для гоління, набори для манікюру тощо. Пройдіть тест та в разі встановлення діагнозу зверніться до лікаря», - радить експерт департаменту охорони здоров’я з епідеміології Наталія Тімко.

 

 

Відділ промоції здоров’я

та комунікації ЛОЦГЗ

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua