02 червня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


16 травня - День Європи

 16.05.2020

 

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. 9 травня 1950 року в Парижі міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати їхні вугільну та сталеливарну галузі промисловості (основи нарощування військової техніки) та віддати їх в управління нової наднаціональної структури. Це стало «наріжним каменем Європейської федерації». Завдяки об’єднанню економічних зусиль і розподілу досягнутих результатів європейські країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної, що і забезпечило мир в Європі.

Тому, День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх країн-учасників ЄС.

Цьогоріч Європа відзначає 70-ту річницю Шуманської декларації.

У 1997-1998 роках до святкування Дня Європи долучилися також держави-кандидати на вступ до ЄС.

У цих країнах святкування набуло певного політичного забарвлення і було спрямоване на формування громадської думки стосовно підтримки вступу до Євросоюзу. 

Основна ідея свята – кожен мешканець континенту, незалежно від своєї національної приналежності та громадянства, має відчути себе вільним у “Європейському домі”.

 

 

 

Відділ промоції здоров’я

та комунікації ЛОЦГЗ

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua