16 липня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


У Львівському обласному перинатальному центрі відбувся День відкритих дверей

 11.11.2019 

Сьогодні, 11 листопада 2019 року у Львівському обласному перинатальному центрі  відбувся день відкритих дверей для майбутніх батьків. Майбутні матері мали змогу оглянути палати, пологові зали, відчути умови перебування у центрі та поспілкуватися.

 

«Ми розраховували, що сьогодні прийде багато сімей та родин, які спланували  народження дитини в перинатальному центрі. Зараз в залі сидять ті, хто планує поповнити ряди молодих батьків і це дуже тішить. Нам би хотілось ще раз привернути увагу громади Львівщини не до тих проблем, які є в перинатальному центрі, а тішитися здобутками, які ми нажили від моменту відкриття першої черги, в червні 2018 року. Минуло не так багато часу, але ми маємо вже понад 10 тисяч діток», - розпочала Ірина Микичак.

За словами директора департаменту охорони здоровя, попри те що демографічна ситуація в Україні, та й в області є такою, що народжується все менше дітей, на перинатальний центр криза не впливає. Це означає, що є довіра мешканців області до моїх колег, працівників центру, до лікарів, до сестер, до усіх служб, які працюють. Тому що жінки обирають народжувати саме тут.

«Важливо, що є оновлені приміщення, нова вентиляція. Ми стараємось відновити всі технології, які були колись характерні для перинатального центру. Львівщина була в числі тих областей, які запроваджували в Україні нові інноваційні моделі надання акушерської допомоги. Загалом ми впровадили сучасні перинатальні технології. Це також партнерські пологи. Сьогодні 90% пологів проходять за участі партнера. Це дисциплінує родину і медперсонал, дозволяє надавати кращу медичну допомогу. Це дотримання теплового ланцюжка, грудне вигодовування, сімейні родзали, тощо. Також в цьому році вдалося знизити показники смертності малюків. А ще потрібно завершити другу чергу реконструкції перинатального центру: гінекологічний корпус, відділення оперативної гінекологічної допомоги.  Роботи багато, але ще є що робити. Необхідно придбати обладнання, відкрити двері і готувати працівників перинатального центру. Ми над цим працюєм».

З наступного року всі заклади переходять на фінансування від НСЗУ. Перинатальний центр, я вважаю, має дуже великі перспективи, адже акушерська допомога це гарантований пакет пріоритетних послуг. А це знову  умови для подальшого розвитку установи.

«Я вірю в те, що рано чи пізно область повернеться до того, щоб збудувати  регіональний центр медицини дитинства. З нашої точки зору, це було би дуже мудро, правильно і перспективно, щоб він був  поруч з перинатальним центром. Це дало б зовсім інші можливості для розвитку як перинатального центру так і хірургії новонароджених. Так працюють в європейських клініках. Ми відстаємо десь на 25 років від Європи, і в ментальності медичних працівників, і в розвитку технологій. Тому колись цей час все таки наступить. Нам треба готувати лікарів кваліфікованих, фахових, розвивати технології. Закликаю колектив працювати над участю у різноманітних грантах, програмах, конференціях, семінарах, з тим щоб посилювати свої лікувально-профілактичні можливості. Бажаю, щоб у центрі народжувалось багато дітей, а дороги майбутніх батьків вели до перинатального та інших пологових стаціонарів, але не в ті лікарні, де приходять з бідами  і хворобами. Всьому колективу бажаю витримки і терпіння!», - завершила Ірина Микичак.

«Сьогодні ми хотіли би ознайомити майбутніх породіль з палатами підвищеного комфорту, кабінетом катамнезу. Ми обладнали пологовий зал, який буде спеціалізуватись на випадках передчасних пологів, адже вони потребують певного спеціалізованого обладнання. Також перший новонароджений малюк сьогодні у подарунок отримає автокрісло, оскільки Верховна рада нещодавно прийняла закон, який ініціює безпеку перевезення, транспортування дітей до 12 років. В нашому закладі ми ініціюємо і підтримуємо такі заходи. Малюк має бути одразу в безпеці, тому наші працівники транспортують діток тільки у візочках, а при виписці, ми нагадуємо, щоб батьки потурбувалися про безпеку дитини та встановили автокрісло», - розповіла директор Львівського перинатального центру Олександра Бойчук.

 

 

 

 

 

 

Відділ промоції здоров’я 

та комунікації ЛОЦГЗ

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua