12 серпня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Сьогодні відбулась Школа успішного медичного менеджера (ШУММ) для сімейних лікарів

 22.10.2019

Традиція продовжується! Але цього разу - Школа Успішного Медичного Менеджера (ШУММ) для сімейних лікарів.

З вітальним словом виступила директорка департаменту Ірина Микичак, розповівши про вдале започаткування освітньої програми ШУММ для керівників закладів охорони здоров’я. «Тепер розширюємо коло охоплення, сьогодні залучені сімейні лікарі. В результаті відбору було обрано 70 найбільш вмотивованих учасників з близько 190 претендентів. В майбутньому плануємо провести міжрегіональні сесії ШУММ».

Про організацію медичної допомоги, скринінг при раку грудної залози, досвід Німеччини та власний розповів заступник генерального директора з хірургічної роботи Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Олег Дуда. «Нашим основним завданням є виявлення якомога більшої кількості передракових станів. При маммографічному скринінгу у 6 із 1000 пацієнтів виявляють рак грудної залози, а 994 – уникають непотрібної додаткової діагностики і йдуть здоровими додому. На сьогодні область має унікальну можливість забезпечити жінок сучасним обладнанням завдяки реалізації Проекту «Онкопревенція та впровадження протипухлинни технологій у Львівській області», створивши  7 міжрайонних скринінгових центри».

Зацікавленість сімейних лікарів викликала тематика стратегічного планування в закладах охорони здоров’я, висвітлена  Назаром Подольчаком, доктором економічних наук, завідувачем кафедри адміністративного та фінансового менеджменту Інституту адміністрування та післядипломної освіти Національного університету «Львівська політехніка».

Своїми враження про навчальний візит лікарів Львівщини у Хорватію поділились директор Львівського обласного клінічного діагностичного центру Роман Пукаляк,  директор Миколаївської ЦРЛ Ірина Хрущ, сімейний лікар КП "ЦПМСД м. Червонограда" Мар’яна Климців, завідувач терапевтичного відділення Жовківської ЦРЛ Тетяна Кудик, головний лікар АЗПСМ с.Давидів Ірина Гнатів, лікар-інтерн Львівського обласного центру громадського здоров’я Богдан Хобзей. Обговорювали особливості системи охорони здоров’я у Хорватії, її структуру, в деталях розповіли про надання медичної допомоги на первинному, вторинному та третинному рівнях. Також було зроблено акцент на скринінгу раку грудної залози.

У презентації «Громадське здоров’я: актуальність та вимоги сьогодення» Мар’яна Служинська, директорка Львівського обласного центру громадського здоров’я, окреслила пріоритетні напрямки у сфері громадського здоров’я. «Успішне функціонування громадського здоров’я можливе при узгоджених діях, партнерстві та розумінні для чого це потрібно. А орієнтація на здоров’я людей в громаді, як ніколи, може стати не просто актуальним трендом, а й усвідомленим життєвим вибором».

Про роботу новоствореного Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України розповіла директор Мар’яна Возниця. «Головна функція це стратегічні закупівлі, контрактування, контроль за виконанням умов договору з надавачами медичних послуг. Хочу відмітити, що пріоритетними напрямками на 2020 рік будуть: медична допомога при пологах та допомога новонародженим у неонатальному періоді, медична допомога при інфаркті міокарда та при гострому мозковому інсульті, а також рання діагностика найбільш поширених онкологічних захворювань».

На питаннях важливості співпраці з лікарями первинного рівня наголосив Володимир Мельничук, заступник директора Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України. А також порівняв роботу НСЗУ та NHS UK.

Чергова сесія завершилась підведенням підсумків та врученням сертифікатів.

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua