20 вересня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Відродження «Вікна життя» у Львівському перинатальному центрі

 01.08.2019

В рамках Тижня підтримки грудного вигодовування, 1 серпня 2019 року у Львівському перинатальному центрі відбулося відкриття «Вікна життя».

«Ми відновлюємо в перинатальному центрі всі ті традиції і напрацювання, які були досягнуті за два десятиліття. Це одна з перших установ в Україні, яка отримала статус «Лікарня, доброзичлива до дитини», тут запроваджувались всі сучасні перинатальні технології, а також розпочиналась реформа акушерської служби. Тут було відкрите перше в Україні «вікно життя». На щастя, в області не має масових відмов від новонароджених дітей, але тим не менше, ми вважаємо, що дитина, в силу певних життєвих обставин батьків, не повинна втрачати шанс на життя. Також сьогодні розпочався Тиждень грудного вигодовування, скерований на те, щоб жінки продовжували годувати дітей грудьми.  Створюються усі умови, щоб дитина якомога більше часу знаходилась на грудному вигодовуванні. Адже це здоровий старт на майбутнє. Материнське молоко – це генетичний код нації. Це є дуже великий внесок у здоров’я дитини. Тому ми впродовж цього тижня проводимо ряд заходів, робимо інформаційний акцент на популяризацію грудного вигодовування», - наголосила директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак.

«В області є понад 100 кандидатів, які планують усиновити дитину. На 90% це діти до 6 років. Це великий шанс для мешканців цього району. Після цього як дитина поступить сюди, заклад повідомляє службу у справах дітей, складається акт про знайдену дитину, і у випадку, якщо до місяця часу ніхто за цією дитиною не з’явиться, дитина ставиться на первинний районний облік по усиновленню. Ще через місяць – на регіональний облік, а далі – на Національний облік. Однак, як показує практика, маленькі діти у Львівській області не переходять на регіональний облік, їх усиновлюють», - начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Володимир Лис.

«Це другий шанс для жінки, яка в силу обставин сімейних чи фінансових, не має можливості виховувати свою дитину. Хоча це не дуже приємно, але такі речі стаються. Дитина, залишена у вікні матиме кваліфікаційний догляд. Як це відбувається? Жінка підходить до вікна, залишає малюка і дзвонить у дзвінок, також через певний час спрацьовує сигналізація. Все відбувається анонімно», - зазначила Леся Бойчук, в.о. директора Львівського обласного перинатального центру.

 

 

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua