12 листопада 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Мешканців Львова безкоштовно протестували на вірусні гепатити

 26.07.2019

Напередодні Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами, сьогодні, 26 липня 2019 року, біля пам’ятників Т. Шевченко та І.Франко відбулося безкоштовне тестування мешканців міста. Організаторами заходу виступили БФ «Салюс», благодійна організація «Благодійне товариство «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м. Львів» за підтримки Департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА, Львівського обласного центру громадського здоров’я та МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Метою акції є привернення уваги громадськості до проблеми людей хворих на вірусні гепатити, а також підвищення обізнаності загального населення щодо шляхів поширення вірусних гепатитів та популяризації відповідальної поведінки.

Організатори роздавали інформаційні буклети і брошури про факти вірусних гепатитів та тенденцію їх поширення в Україні.

В Україні близько 1,5 млн людей мають хронічний вірусний гепатит С. Станом на 01.01.2019 року в Україні зареєстровано 82 564 осіб, які мають гепатит С.

«Сьогодні ми проводимо безкоштовне тестування на гепатит С. Процедура займає дуже мало часу. Результат відомий вже за 15 хв. Такі акції є вкрай важливими, щоб привернути увагу людей до проблем зі здоров’ям. Потрібно обстежуватись для вчасного лікування. Ми плануємо обстежити близько 100 осіб», - зазначила лікар-епідеміолог Львівського обласного центру громадського здоров’я Олена Левицька.

За словами експерта департаменту охорони здоров’я з епідеміології Оксана Пушкарьової, гепатит – це захворювання печінки запального характеру, як правило, вірусного походження. Гепатити B і C є причиною 96% всіх випадків смерті від гепатиту. Загальними симптомами гепатиту є жовтяниця (пожовтіння шкіри та склери очей), темна сеча, надмірна втома, нудота, блювота, біль у ділянці живота. Це захворювання може передаватись: через маніпуляції, пов'язані з контактом із кров'ю (в тому числі татуювання, пірсинг тощо); через незахищені статеві контакти; при народженні від матері до дитини; через використання нестерильного ін'єкційного інструментарію при вживанні наркотиків.

 

Особи, які отримали позитивний результат, будуть скеровані до відповідних закладів охорони здоров’я для додаткового обстеження та лікування.

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua