25 травня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


8 липня - Всесвітній день боротьби з алергією

 08.07.2019

8 липня у багатьох країнах відзначають Всесвітній день боротьби з алергією, що був заснований у 2005 році за рішенням Всесвітньої організації алергії та Всесвітньої організації  імунопатології.

Заходи мають на меті привернення уваги до проблеми алергії  в сучасному світі, необхідності пошуку нових шляхів профілактики та лікування алергічних захворювань.

Статистика свідчить, що у світі понад 40% населення мають прояви алергії, кожні 10 років кількість хворих на алергію подвоюється. Припускають, що якщо темпи поширення цієї групи хвороб залишатимуться такими, то незабаром понад половина населення Землі стануть алергіками. Нерідко люди схильні вважати алергію несерйозним захворюванням або ж пов'язують її симптоми з іншими хворобами. Лікарі наголошують, що подібна непоінформованість може призвести до важких ускладнень.

Алергія - це гостра нетипова реакція імунної системи на різноманітні речовини. Такими речовинами (алергенами) можуть бути пилок рослин (амброзія, кульбаба, береза, пух тополі тощо), шерсть тварин, побутова хімія та косметика; харчові продукти (яйця, молоко, злаки, кунжут, горіхи, мед), лікарські препарати, речовини, що виділяються при укусах комах.

Алергічна реакція може проявляється у вигляді алергічного риніту, сльозотечі (кон'юнктивіту), бронхіальної астми, шкірних реакцій, кропив'янки (свербіж, висипка), набряку Квінке, анафілактичного шоку.

Найчастіше алергія розвиваються у людей віком 20–35 років. Перші прояви алергії значно рідше зустрічаються у зрілому віці, у людей понад 45 років. Однаково часто хворіють і жінки, і чоловіки. Доведена спадкова схильність до алергічних реакцій. Якщо алергічні прояви має один із батьків, у дитини алергія буде з ймовірністю 30%. Якщо ця проблема спостерігається у обох батьків, дитина матиме алергію в 60% випадків.

Алергія не лише значно знижує якість життя, але й може виявитися смертельно небезпечною. Найбільш потужним і загрозливим проявом алергічної реакції є виникнення анафілактичного шоку, що потребує негайної допомоги лікаря та проведення інтенсивної терапії. 

Довідково:

Протягом минулого року на Львівщині зареєстровано близько 9500 хворих на бронхіальну астму. Цього літа збільшилась кількість хворих на полінози, їх понад 2500. За перше півріччя 2019 року смертей від бронхіальної астми не було. Показники якості життя значно збільшились.

Запорукою успішного лікування будь-якої форми алергії є зменшення контактів з алергенами. Застосування протиалергічних препаратів лише тимчасово усуває симптоми захворювання. Необхідною є детальна діагностика, зокрема, проведення алергопроб та призначення індивідуальної специфічної терапії! 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua