25 травня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Нарада заступників директора (головного лікаря) з медсестринства, головних (старших) медсестер закладів охорони здоров’я області

 26.05.2019

Сьогодні, 26 червня 2019 року, в приміщенні конференц-залу Клінічної лікарні Львівської залізниці відбулась нарада заступників головного лікаря з медсестринства та головних (старших) медсестер закладів охорони здоров’я області.

Мар’яна Цвілінська, дипломант Всеукраїнського конкурсу сестер медичних, сестра медична кабінету інфекційних захворювань поліклініки КНП Буської районної ради «Буська ЦРЛ», поділилась своїм баченням майбутнього медсестринства в Україні. Зокрема, серед перспектив післядипломного навчання доповідач виокремила впровадження у післядипломну освіту молодших медичних та фармацевтичних спеціалістів систему освітніх балів, у між атестаційний період обов’язково систематично брати участь в науково-практичних конференціях, семінарах і тренінгах, розробити та впровадити об’єктивну систему атестацій. «Лідерство медичних сестер як рушійна сила перетворень у медичній галузі».

Почесні грамоти отримали дипломант Всеукраїнського конкурсу сестер медичних, сестра медична кабінету інфекційних захворювань поліклініки КНП Буської районної ради «Буська ЦРЛ» Мар’яна Цвілінська та старша сестра медична КНП Дрогобицька міська лікарня №1 Ярослава Лагодюк.

Експерт департаменту охорони здоров’я з епідеміології Наталія Тімко зупинилася на проблемі внутрішньолікарняної інфекції, заходах з інфекційного контролю та  мікробіологічного моніторингу в медичних закладах, діяльності комісій з інфекційного контролю, питаннях охорони здоров’я медичного персоналу. Особливу увагу Наталія Тімко звернула на комплекс заходів щодо запобігання внутрішньолікарняному зараженню ВІЛ-інфекцією та гепатитами В і С. «Внутрішньолікарняні інфекції (ВЛІ) – це інфекції, які розвиваються у пацієнта стаціонару або іншого медичного закладу та не були присутніми на момент поступлення. Сюди ж включаються інфекції, набути у стаціонарі та виявлені після виписки з нього, а також професійні інфекційні захворювання співробітників медичних закладів. Аби не допустити ВЛІ необхідно проводити навчання на робочому місці, руйнувати застарілі міфи та впроваджувати сучасний інфекційний контроль виключно на доказовій медицині. Якість починається тоді, коли кожен усвідомить цю необхідність і почне виконувати загальні правила на своєму місці».

Про управління якістю роботи медсестринської служби закладів охорони здоров’я та роботу медсестринської служби області за І-ше півріччя 2019 року розповіла експерт департаменту охорони здоров’я з медсестринства Наталія Галапац. Було зосереджено увагу на контролі якості надання медичної допомоги, організації роботи медичних сестер та стандарти професійної практики. А також наголосила на виконанні індикаторів якості локальних протоколів медичної сестри з догляду за пацієнтом та виконання основних медичних процедур та маніпуляцій.

Президент Львівської обласної асоціації медсестер Ірина Шевчук ознайомила присутніх з роботою ЛОАМС за І-ше півріччя 2019 року.

Свої пропозиції щодо інфекційного контролю представив президент Асоціації «Служба організації інфекційного контрою» Олег Ковальський.

На завершення Наталія Галапац підвела підсумки наради та відбулось прийняття проекту рішення.       

 

  

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua