27 травня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Під час семінару у Львові обговорили питання контролю над неінфекційними захворюваннями та підходи до надання допомоги у припиненні куріння

 15.05.2019

Сьогодні, 15 травня 2019 року, у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького на базі кафедри клінічної фармації, фармакотерапії та медичної стандартизації, відбувся семінар в межах проекту «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».

Захід організовано за сприяння Бюро ВООЗ в Україні, Департаменту охорони здоровя Львівської ОДА та ГО «Життя».

 

Участь у семінарі, зокрема, взяли: Наталія Король, національний фахівець з неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні; професор Андрій Зіменковський, завідувач кафедри клінічної фармації, фармакотерапії та медичної стандартизації ЛМНУ імені Данила Галицького; доцент Тарас Гутор, завідувач кафедри соціальної медицини, економіки та організації охорони здоров’я; Юрій Островерха, координатор проекту «Неінфекційні захворювання (НІЗ): профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» у Львівській області; Мар’яна Служинська, директор КНП ЛОР "Львівський обласний центр громадського здоров'я". 

Перша частина заходу була присвячена ініціативам з контролю над неінфекційними захворюваннями (НІЗ) на національному та регіональному рівнях. Наталія Король ознайомила учасників з Національним Планом заходів щодо неінфекційних захворювань для досягнення глобальних цілей сталого розвитку ВООЗ.

Директор Львівського обласного центру громадського здоровя Маряна Служинська представила Регіональний план заходів щодо неінфекційних захворювань у Львівській області та Комплексну програму надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2017-2020 роки.

Наталія Король разом з Катериною Римаренко, координатором спільного проекту ВООЗ, МОЗ та ГО «Життя» з питань відмови від куріння, надали результати міжнародних досліджень щодо поширеності основних факторів ризику НІЗ  в Україні.

Під час другої частини семінару йшлося про підходи до надання допомоги у припиненні куріння на первинній ланці. Проблему споживання тютюнових виробів та залежності від тютюну висвітлив Отто Стойка, головний лікар Київського міського центру здоров’я, експерт спільного проекту ВООЗ, МОЗ та ГО «Життя» з питань відмови від куріння.

Щодо надання допомоги у відмові від куріння, було представлено національний професійний сервіс з надання допомоги у припиненні куріння, озвучено його основні досягнення та виклики на майбутнє.