12 листопада 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


«Розпочався європейський тиждень імунізації: всі, хто має борги перед вакцинацією, це не борги перед медициною. Це борги перед вашими дітьми» - дитячий імунолог

 25.04.2019

Сьогодні, 25 квітня 2019 року в тренінговому центрі Львівського обласного центру громадського здоров’я відбулася прес-конференція, присвячена Європейському тижню імунізації.

«Цей тиждень скерований на те, щоб привернути увагу громадськості до питань вакцинації. Щеплення можна робити в будь-який день, не прив’язуючись до тижня імунізації», - розпочала директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

Як зазначила директор департаменту, завдяки заходам спецоперації проти кору в Львівській області, вдалося суттєво знизити захворюваність на кір та збільшити обсяги вакцинації.

Також Ірина Микичак наголосила на подальшій вакцинації інших небезпечних хвороб: дифтерії, правцю, поліомієліту, краснухи, тощо. «Сьогодні доведено, що найбільш небезпечним є штами папілома вірусу, що спричиняють рак шийки матки. Щеплення проти цієї недуги здатне виключити найменшу ймовірність розвитку ракових клітин. Єдиний спосіб уникнути захворювання – зробити щеплення». 

«Вакцинувати можна не тільки здорову дитину, а й дитину з проблемами. Задля проведення щеплення дитина просто не повинна мати протипоказів. Якщо дитина має хронічне захворювання це не означає, що вона має залишитись не вакцинованою і не захищеною перед інфекційними хворобами. У ЗУСДМЦ працює імунологічна комісія, яка розглядає складні випадки вакцинації. В нашому центрі вакцинують дітей з важкими хронічними недугами. Всі, хто має борги перед вакцинацією, це не борги перед медициною, а борги перед вашими дітьми», - повідомила д.мед.наук, професор, завідувач педіатричним відділенням ЗУСДМЦ, експерт департаменту охорони здоров’я з дитячої імунології Лариса Костюченко.

«Європейський тиждень імунізації цього року проводиться під гаслом «Герої вакцинації». Вакцинація є безпечна і ефективна, а хвороба є небезпечна і підступна. Ми намагаємось донести інформацію, що вакцинація робиться для здоров’я дитини. Під час спецоперації проти кору було провакциновано понад 20 тисяч дітей, тому комунікація надзвичайно важлива. Враховуючи те, що очікується збільшення захворювань на дифтерію, якої не було багато років, збудник знайде спосіб розповсюджуватись, оскільки люди не захищені. За кором також прийде краснуха, епідпаротит, правець. Тому ризиків є надзвичайно багато, але зробивши всі планові профілактичні щеплення, ви заздалегідь уникаєте цих ризиків і не наражаєте на небезпеку інших. Якщо є засіб уникнути хвороби, то ним варто скористатись. Захистіть себе і своїх дітей», - зазначила асистент кафедри інфекційних хвороб ЛНМУ імені Данила Галицького Наталія Іванченко.

За словами експерта департаменту охорони здоров’я з епідеміології Оксани Пушкарьової, відмова від вакцинації увійшла в топ-10 загроз благополуччя людства. Спецоперація проти кору у Львівській області показала, що 15 тисяч дітей ще не мають вакцинації проти кору, краснухи і паротиту через відмову батьків. «Чи варто ризикувати життям прагнучи перехворіти «природнім» шляхом? Кожен має визначитись, чи він хоче отримати антитіла через перенесене захворювання з можливими ускладненнями або летальними наслідками чи шляхом вакцинації і жити безпечно та захищено. Ми зможемо зупинити епідемії, лише коли батьки усвідомлять, що найкращий захист від інфекційних хвороб це вакцинація».

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua