18 липня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


2 квітня - Всесвітній день розповсюдження інформації про аутизм

2.04.2019

Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму — дата, запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року. Відзначається щорічно — 2 квітня. Резолюція прийнята з метою привернення світової уваги до дітей та дорослих, які страждають від аутизму. Цей розлад характеризується вираженим і всебічним дефіцитом спілкування і соціальної взаємодії, досить обмеженими інтересами, а також часто повторюваними діями. Захворювання має генетичний характер і його основні причини поки не відомі науці, однак своєчасна реабілітація дитини в ранньому віці дозволяє у багатьох випадках домогтися впевнених результатів у соціальній адаптації.

Історії відомо не мало яскравих особистостей, у яких спостерігалися  симптоми аутизму. Приміром, Вінсент Ван Гог і Леонардо да Вінчі, Гаррі Труман і Авраам Лінкольн, Вуді Аллен і Боб Ділан, і багато інших.

Розлади спектру аутизму – найбільш швидко зростаюча патологія психічного розвитку дітей. За данними ВООЗ в 2010 році поширеність аутизму становила 1:100 новонароджених, в 2013 році – 1: 88, в 2016 році - 1:68. За прогнозами деяких  вчених у 2020 році поширеність розладів спектру аутизму може становити – 1: 30.

Як повідомила експерт департаменту охорони здоров'я з дитячої психіатрії Алла Петрів, у Львівській області на кінець 2018 року було зареєстровано 409 дітей з діагнозом дитячий аутизм, за 3 місяці 2019 року їх кількість зросла до 440. Окрім того, зареєстровано понад 700 дітей з діагнозом  розлади психіки органічного ґенезу з поведінковими порушеннями аутичного спектру. З кожним роком зростає кількість дітей 1-2-річного віку, батьки яких звертаються з підозрою на розлади спектру аутизму. 

Ось чому інформування про аутизм є вкрай важливим. Лише рання діагностика і раннє втручання дають особам з аутизмом надію на повноцінне майбутнє.

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua