22 вересня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


У Трускавці планують створити сучасний Центр малоінвазивної хірургії

 26.03.2019

У Трускавці планують втілити проект державно-приватного партнерства в галузі охорони здоров’я. При успішній його реалізації, через рік на третьому поверсі Трускавецької лікарні обладнають сучасний Центр малоінвазивної хірургії. Мова йде про приміщення площею 574 м2, яке близько 15 років пустує.

«Лікарня його не використовує, однак ми змушені утримувати це приміщення і сплачувати за нього комунальні платежі. Коли я лиш прийшов працювати в трускавецьку лікарню, я починав свою роботу саме там, в тому приміщенні. І навіть сьогодні, дивлячись на ті забиті дошками двері, мені дуже сумно від того, що це приміщення пустує і є занедбаним» – розповідає головний лікар ТМЛ Ігор Стасик.

Тому можливість обладнати там Центр малоінвазивної хірургії дає можливість подарувати приміщенню нове дихання, – тим більше, що всі витрати на реконструкцію, ремонт, придбання та завезення нового обладнання ляжуть на плечі приватного партнера – інвестора.

“На сьогоднішній день приміщення знаходиться у досить занедбаному стані, так як його багато років не використовували. В рамках проекту, після проведення конкурсу з визначення приватного партнера, він зобов’язується впродовж року зробити там ремонт. Загалом приміщення передається приватному партнеру в користування на 25 років. Найважливіше, на чому треба акцентувати увагу, – це те, що приміщення залишиться у комунальній власності. Ніхто не зможе його забрати чи приватизувати” – розповідає начальник управління комунальної власності ТМР Ольга Сегер.

В п’ятницю, 22 березня, до Трускавця прибули експерти програми “U – LEAD з Європою” та презентували напрацювання, які мають на сьогоднішній день. Більше року тривала робота над цим проектом. Група експертів, серед яких представники України, Литви та Німеччини, спільно розробляла проект, прораховувала його приблизну вартість та розподіляла відповідальність за можливі ризики.

Експерти програми “U – LEAD з Європою” представили остаточні напрацювання щодо проекту. За попередніми прогнозами, інвестор планує вкласти в проект понад 8 мільйонів гривень. Впродовж року він зобов’язується провести ремонт приміщення, які в подальшому будуть використовуватись для діагностики пацієнтів. В планах – придбання сучасного обладнання для проведення малоінвазивних операцій. Трускавецька лікарня від передачі приміщення в користування приватному партнерові отримуватиме фінансовий прибуток. А визначені згодом пільгові категорії трускавчан матимуть змогу користуватись в Центрі пільговими послугами.

“Ми показали, як працюють Медичні Центри, реалізовані за принципом державно-приватного партнерства в сусідніх країнах. Це успішні приклади того, як шляхом співпраці з приватним партнером можна реалізувати те, що часто не під силу зробити одному. Такі центри успішно працюють в Польщі, Туреччині, – вони надсучасні, обладнані усім необхідним обладнанням. В Україні схожі проекти є в інших сферах, але саме цей медичний проект, втілений повністю за нормами Закону про державно-приватне партнерство, може стати показовим для поштовху до подальшого розвитку державно-приватного партнерства” – зазначає Юлія Сваткова, в.о. директора ДО “Агенція державно-приватного партнерства”.

Експерти “U – LEAD з Європою”, які надають консультативну допомогу в реалізації державно-приватного партнерства в Україні, впевнені, що створення Центру малоінвазивної хірургії в Трускавці – це поштовх для ефективного розвитку медичної галузі та медичного туризму в місті.

За словами експертів, проект розроблений так, щоб мінімізувати ризики для міста. Близько 87 % ризиків було покладено на приватного партнера.

Наразі в Трускавці ще треба прийняти відповідне рішення сесії, яке дозволить провести конкурс з визначення приватного партнера для реалізації проекту “Створення Центру малоінвазивної хірургії (малоінвазивні оперативні втручання в хірургії, урології, гінекології та проктології) на вул. Данилишиних, 62 у м. Трускавці”.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua