30 травня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


30.06.2011 року Міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко вперше провів відеоконференцію з фахівцями Дніпропетровської, Львівської, Одеської і Харківської областей

  Інформаційне повідомлення 

30.06.2011 року Міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко вперше провів відеоконференцію з фахівцями Дніпропетровської, Львівської, Одеської і Харківської областей

 

 

Для обговорення на відеоконференції Міністерство охорони здоров’я запропонувало питання реформування медичної галузі України, реалізації національного проекту «Нове життя:нова якість охорони материнства і дитинства», а також медичне забезпечення оздоровлення дітей в Україні.

 

У вступному слові Міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко поінформував представників Дніпропетровської, Львівської, Одеської і Харківської областей щодо теперішньої ситуації в медичній галузі України, про підготовку  нормативно-правової бази з реформування охорони здоров’я в Україні. Загалом, за словами Міністра, сьогодні медична галузь має три проблеми: перша і головна – це дефіцит кадрів, друга – дефіцит фінансування, третя – недостатня матеріально-технічна база, зокрема, діагностичне обладнання. Міністр охорони здоров’я Олександр Аніщенко заявив, що  до 2014 року Україну очікує серйозне реформування медичної галузі, зокрема, це стосуватиметься єдиної системи екстреної медичної допомоги. Олександр Аніщенко закликав, не чекаючи прийняття закону, переходити на більш новий якісний рівень надання медичної допомоги мешканцям. Кожен крок в напрямку реформування галузі має бути обдуманим, виваженим і йти не на шкоду, а лише на користь громадянам України.

Також Міністр закликав керівників обласних управлінь охорони здоров’я активно ділитися з громадськістю та колегами тими позитивними надбаннями, що вже напрацьовані в закладах охорони здоров’я  на шляху реформування галузі, впровадженні сучасних технологій.

Окремо Міністр охорони здоров’я зупинився на питаннях закупівель медикаментозних препаратів в рамках реалізації державних програм.

Від Львівщини участь у відеоконференції брали в.о.начальника головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА Орест Середа, заступник начальника ГУОЗ Львівської ОДА Ірина Микичак, заступник головного державного санітарного лікаря Львівської області Микола Урбанович, голова депутатської комісії Львівської обласної ради з охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту Богдан Чечотка, голова УЛТ у Львові Андрій Базилевич, керівники обласних закладів охорони здоров’я, медичної профспілки та організації роботодавців в сфері охорони здоров’я. Разом з медичними фахівцями з Міністром охорони здоров’я у відео конференції взяли участь начальник головного управління освіти і науки Львівської ОДА Михайло Брегін і начальник управління сім’ї і молоді Львівської ОДА Андрій Рожнятовський.  

В ході відеоконференції представники кожної з чотирьох областей мали змогу доповісти Міністру про ситуацію в областях. Зокрема, в.о.начальника ГУОЗ Львівської ОДА Орест Середа поінформував Міністра і колег з Харківської, Одеської і Дніпропетровської областей про 22-х річний досвід розвитку сімейної медицини на Львівщині. Адже, в області сьогодні на засадах загальної практики/сімейної медицини працює 266 медичних закладів, 56% населення області отримує медичну допомогу в сімейних лікарів. Також Львівщина може поділитися і позитивним досвідом функціонування єдиного медичного простору м.Стрий – Стрийський район – м.Моршин, що фактично цілком відповідає концепції «госпітального округу», які будуть створюватися при проведенні реформування медичної галузі.  Важливим здобутком фахівці медичної галузі області вважають ефективну роботу обласного центру медицини катастроф. На Львівщині працює 5 відділень обласного центру медицини катастроф. Відтак сучасні реанімобілі, придбані за грантові кошти Євросоюзу, здатні приїхати на місце катастрофи до 15 хвилин. У 2012 році кількість таких відділень екстреної медицини на Львівщині буде збільшено до 10», - додав він.

 

Заступник начальника ГУОЗ Львівської ОДА Ірина Микичак доповіла Міністру охорони здоров’я, що область включилася реалізацію національного проекту «Нове життя: нова якість охорони материнства і дитинства».  В області активно впроваджуються ефективні перинатальні технології та ведеться робота зі створення регіонального клінічного перинатального центру ІІІ рівня на базі існуючого обласного перинатального центру шляхом високотехнологічної реконструкції приміщень та дооснащення сучасним обладнанням. З цією метою за кошти обласного бюджету у 2010 році вже здійснено перший етап капітальних ремонтних робіт. У даний час виготовляється проектно-кошторисна документація на наступний етап реконструкції приміщень клініки у відповідності до рекомендацій експертів Національного проекту, проаналізовано потребу у новому медичному обладнанні, здійснюється навчання медичного персоналу. Також завершується будівництво пологових стаціонарів у м.Миколаєві і м.Червонограді і планується створити мережу міжрайонних пологових стаціонарів.

Міністр охорони здоров’я України Олександр Аніщенко дав конкретні відповіді на низку питань поствлених учасниками  відеоконференції від Львівської області які стосувалися позиції МОЗ України у створенні центрів первинної медико-санітарної допомоги, шляхів реформування стоматологічної служби, медичного забезпечення школярів, розвитку спеціалізованої стаціонарної допомоги дітям та ін.

Міністр висловив вдячність представникам медичної громадськості  Львівщини за цікаву дискусію, активну позицію в розвитку галузі  і  високо оцінив здобутки, що є в охороні здоров’я  області.

 

 

 

 

Прес-служба 

ГУОЗ ЛОДА 

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua