10 липня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


І знову про кір! Працюємо разом: науковці і практики

 12.03.2019

Сьогодні, 12 березня 2019 року, у ЛОЦГЗ за ініціативи департаменту охорони здоров’я відбулася прес-конференція, присвячена захворюваності на кір, де об’єднались думки різних фахівців: спеціалістів практичної медицини та професорів ЛНМУ імені Данила Галицького. 

За словами в.о.начальника відділу материнства і дитинства департаменту охорони здоров’я Любомири Кутневич, у Львівській області триває спецоперація для підвищення рівня імунізації дітей проти кору. «Ми можемо говорити про подолання цієї інфекції лише в тому випадку, коли охоплення щепленням становитиме 95%. Захворюваність є надзвичайно контагіозним, а також має певну циклічність, повторюється кожні 5-6 років. Для нас важливо щепити дітей в організованих колективах, аби зупинити спалах як в області, так і в Україні загалом. Дорослі та діти продовжують хворіти на кір. До нас приєднуються інші області: Вінницька, Рівненська і місто Київ. Ми маємо понад 4200 хворих на кір, саме тому була організована ця спецоперація, яка триватиме ще до кінця цього тижня.

Вакцинацією потрібно було охопити понад 54 тисячі дітей. Ще до початку спецоперації провакциновано понад 11 608 дітей шкільного віку. На сьогодні щеплено понад 24 тисячі дітей. «Цього звичайно недостатньо, - продовжує Любомира Кутневич. -  Але ми працюємо у правильному напрямку. Адже кір є надзвичайно небезпечним захворюванням. Минулого року ми втратили 2 дітей трьохрічного віку, які мали супутні хронічні захворювання, але не такі, які б не дозволяли вакцинуватись. Цього року також був летальний випадок від ускладнень кору. Тому до цієї проблеми прикута наша увага. Ми не будемо на цьому зупинятись, спецоперація завершується, але вакцинація продовжується! Закликаю батьків свідомо поставитись до вакцинації та зберегти життя дітям».

 

«Незважаючи, на заходи, які проводять в області, все одно є діти, які не мають жодної дози вакцини без поважної причини. І це ситуація, яка несе велику загрозу. 1 зі 1000 випадків кору – смертельний. Це прогресуюче захворювання від якого немає ліків. Тільки вакцинація є засобом захисту. Ризики від вакцинації в рази менші, ніж ризики від хвороби. Якщо батьки сумніваються щодо вакцинації, то вони завжди можуть розраховувати на фахову консультацію лікаря. Протипоказів до цієї вакцини дуже мало. Але діти з протипоказами мають також право на захист від кору. Це буде досягнуто в тому випадку, коли ті хто їх оточують будуть вакциновані. Подумайте про це, наскільки це важливо для когось!», - професор кафедри клінічної імунології та алергології, завідувач педіатричного відділення ЗУСДМЦ, експерт департаменту охорони здоров’я з імунології Лариса Костюченко.

Валентина Чоп’як, професор, завідувач кафедри клінічної імунології та алергології, експерт «Державного експертного центру МОЗ України», наголошує, що вакцинація – це високий рівень доказової медицини. «Це не тільки стосується кору, а й всієї вакцинації загалом. 9 з 10 людей захворіють на кір, якщо один заражений. Попереджувати та профілактувати – завдання цивілізованого світу. А щеплення є абсолютно ефективним, чітким, доказовим методом захисту».

Продовжує тему вакцинації та профілактики кору професор, в.о.завідувача кафедри педіатрії і неонатології ФПДО ЛНМУ імені Данила Галицького Марія Кісельова. «Вакцинація надзвичайно важлива. Питання кору в Україні зараз це питання стратегічної безпеки. Батьки мають бути достатньо проінформовані, тому прошу аби ЗМІ, які є потужною і впливовою силою, доклали усіх зусиль для того, щоб люди зрозуміли наскільки це важливо профілактувати, а не мати справу з ускладненнями».

«Тепер ми пожинаємо плоди багаторічної неправильної роботи і неправильного розуміння ситуації стосовно вакцинації. Другий рік триває епідемія, в лікарні виділено два окремих корпуси для лікування таких пацієнтів, але в зв’язку з великою кількістю хворих цього виявляється замало. Батьки повинні задуматись чи правильно вони роблять, не даючи дитині елементарний захист – вакцинацію», - завідувач 4-го відділення Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Таміла Алексанян.

«Більше 20 тис. школярів провакциновано в області за період спецоперації. Несприятливих подій після імунізації, які б потребували госпіталізації чи сприяли втраті працездатності – не було. Однак, за останній тиждень ще фіксуються випадки захворюваності на кір, їх близько 200. Провакцинувавши 40% школярів, ми досягли певного ефекту, але ми не зупинили хворобу. Циркуляція вірусу ще триває, щоб це зупинити, охопилення вакцинацією має сягати 95%», - завершила експерт департаменту охорони здоров’я з епідеміології Оксана Пушкарьова. 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua