30 травня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Планова робоча колегія ГУОЗ ЛОДА 29.06.11

ПРЕС-РЕЛІЗ

Планова робоча колегія ГУОЗ ЛОДА

 

Сьогодні, 29 червня 2011 року, в Головному управлінні охорони здоровя Львівської ОДА відбулась планова робоча колегія, яку проводив начальник Головного управління Сергій Мирославович Федоренко.

Фото Романа Балука

На порядок денний колегії були винесені наступні питання.

З доповіддю «Стан надання медичної допомоги гематологічним хворим у Львівській області» виступив Ігор Львович Гумен — головний позаштатний спеціаліст з гематології ГУОЗ ЛОДА. Він зазначив, що у своїй діяльності гематологічна служба керується наказом №214 від 28.10.1996р. МОЗ України «Про заходи щодо поліпшення організації та підвищення якості гематологічної допомоги  населенню України», а також Клінічними протоколами надання медичної допомоги хворим зі спеціальності "Гематологія", затвердженими МОЗ у липні 2010року.

 

Фото Романа Балука

Фінансування галузі здійснюється частково за рахунок загальнодержавної програми «Боротьба з онкологічними захворюваннями на 2007 – 2016 роки».

За даними статистичного аналізу, в Україні спостерігається тенденція до зменшення захворюваності на гемофілію при відносно стабільному рівні поширеності хвороби. У Львівській області на початку року на обліку знаходилось 240 хворих на гемофілію (110 - м. Львів, 130 - райони області).

Серед хворих , які знаходяться на диспансерному обліку відсоток хворих з важким   клінічним перебігом захворювання становить 40%. Понад 85% хворих на гемофілію є інвалідами зі стійким ураженням опорно-рухового апарату.

Про організацію надання неврологічної допомоги дітям у Львівській області доповіла Оксана Василівна Кунта — головний позаштатний спеціаліст з дитячої неврології ГУОЗ ЛОДА. Станом на 01.01.2011 р. під наглядом дитячих лікувально-профілактичних закладів у Львівській області знаходиться 527 200 дітей віком 0-17 років, в тому числі 29 861 дітей віком до 1 року. Неврологічну допомогу дітям надають 42 дитячих неврологи.

Фото Романа Балука

Амбулаторно-поліклінічна допомога дітям з неврологічною патологією м. Львова забезпечується 14 дільничними ди­тячими неврологами, які працюють в неврологічних кабінетах дитячих поліклінік. В міських і районних ЛПЗ області працює 13 дільничних дитячих неврологів. Консультативна поліклінічна допомога надається дитячими неврологами консуль­тативних поліклінік: МДКЛ, ЛОДКЛ «ОХМАТДИТ», Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Повнота охоплення диспансерним обліком дітей з хворобами нервової системи по Львівській області у 2010 році становила 58,7%.

Показник поширеності хвороб нервової системи у дітей 0-14 років складає 135 596.

Показник поширеності хвороб нервової системи у підлітків 15-17 років становить 5 874.

Показник захворюваності на хвороби нервової системи дітей 0-14 років має загальну тенденцію до зростання за рахунок хворих дітей з епілепсією та епілептичними синдро­мами, а також хворобами периферичної нервової системи. Проте він залишається нижчим від загальнодержавного.

Стаціонарна допомога дітям з патологією нервової системи надається у 2-х спеціалізованих неврологічних відділеннях: КЗ ЛОР «ЗУСДМЦ» та МДКЛ.

Про хід виконання вимог наказу МОЗ України від 30.05.1997 року №167 "Про удосконалення протихолерних заходів в Україні" в КП «Станція швидкої медичної допомоги м.Львова» доповів Єдуард Нікіфорович Луговской – завідувач відділу особливо небезпечних інфекцій Львівської обласної санітарно-епідеміологічної станції. Зокрема, він зазначив, що з 1961 року триває сьома пандемія холери. Результати перевірок водоймищ у Львівській області засвідчують в цілому роботу з підготовки протихолерних заходів позитивною. Мобільність - перша запорука ліквідації захворюваності.

Також, Єдуард Луговской інформував про стан виконання вимог наказу МОЗ України від 25.05.2000р № 120 "Про вдосконалення організації меддопомоги хворим на ВІЛ/СНІД" та інших директивних документів, які регламентують профілактичну роботу з ВІЛ-інфекції в Турківському і Мостиському районах.

На 01.04.11р. на обліку знаходиться 1846 ВІЛ-інфікованих, в т.ч 459 в стадії СНІД.

Враховуючи епідситуацію з ВІЛ-інфекції в області у березні-квітні поточного року проведена перевірка з виконання вимог наказів МОЗ України, які регламентують роботу з профілактики ВІЛ/СНІД в лікувальних закладах Мостиського і Турківського   районів.

Перевіркою встановлено, що при ЦРЛ створені і функціонують комісії з боротьби і профілактики СНІД. Рішення комісій доводяться до відома медпрацівників району.

При перевірці Мостиського і Турківського району встановлено, що кабінет "Довіри" відповідає всім вимогам директивних документів.

Диспансерний нагляд за ВІЛ-інфікованими здійснюється за їх згодою з дотриманням принципів конфіденційності, що визначене чинним законодавством України.

Заслухавши та обговоривши доповіді, члени колегії Головного управління охорони здоров’я Львівської ОДА прийняли відповідні рішення щодо вирішення окремих робочих  питань.

Прес-служба 

ГУОЗ ЛОДА 

тел. 276-23-60 

locz@mail.lviv.ua