10 липня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Відбулась прес-конференція «Спалах кору в Україні та шляхи його подолання»

 12.02.2019

 12 лютого 2019 року в Львівському обласному центрі громадського здоров'я відбулася прес-конференція, присвячена спалаху кору в Україні та, зокрема, у Львівській області.

У прес-конференції взяли участь: в.о. начальника відділу материнства і дитинства департаменту охорони здоров’я Любомира Кутневич, епідеміолог Львівського обласного центру громадського здоров'я Олена Левицька, заступник директора ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» Олег Когут, головний спеціаліст департаменту освіти і науки Леся Босак, представник ГО «Батьки за вакцинацію» Надія Дребот.

Експерти медичної галузі розкрили проблематику та розказали про додаткові заходи, які вживатимуться для подолання спалаху в регіоні.

Як повідомила Олена Левицька, захворіло на кір з початку року 3073 осіб, з них діти – 2034, що становить 60%. Вакцинація – єдиний надійний спосіб захисти себе та дитину від кору. Впродовж останнього тижня лютого провакцинували 3811 осіб, з них 3418 дітей. Загалом з початку року вакцинували близько 10 тис осіб.

«Згідно даних верифікації необхідно провакцинувати 38 780 школярів. Це діти, які взагалі невакциновані або мають лише одну дозу. 108 шкіл в області охоплено вакцинацією 90%, з них 78 шкіл – у Львові. В кожному районі визначено пріоритетні школи, де робота буде проведена в першу чергу. Старт кампанії розпочнеться 18 лютого. До цього (12-15 лютого) будуть проведені тренінги для сімейних лікарів та медичних сестер. Якщо ми активно проведемо вакцинацію зараз, то через 5 років вже не буде спалаху кору», - наголосила Любомира Кутневич.

Фахівці зазначили, що суспільство потребує більшої обізнаності щодо проблематики вакцинації. Лише спільними зусиллями ЗМІ, громадськості, медиків та представників влади, які визнають цю проблему, Україна може досягти змін на краще.

Нагадаємо, кір - надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua