18 червня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Відбулася зимова Школа успішного медичного менеджера 2018. (V сесія)

26.12.2018

 

Департамент охорони здоров’я вже впяте ініціював проведення «Школи успішного медичного менеджера». Цього разу захід відбувся за підтримки дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ/UNICEF.

Нагадаємо, що шляхом конкурсного відбору для участі у «Школі успішного медичного менеджера-2017» взяли участь 30 керівників закладів охорони здоров’я. Це головні лікарі та їх заступники обласного, міського, районного рівня та сільських лікарських амбулаторій. Щоразу ШУММ оновлюється і доповнюється новими керівниками.

Пята сесія розпочала свою роботу 20 грудня на території пансіонату «Славський» мт. Славське, Сколівський район) і тривала три дні.

 

Відкрила Школу Ірина Микичак, директорка Департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА. Також вона презентувала медичну галузь Львівщини, детально розповіла про досягнення у 2018р., окреслила пріоритети та перспективи розвитку  галузі на 2019р. «Є багато здобутків в нас, але й є над чим працювати в наступному році. І ми впевнено рухаємось вперед! Перед нами дуже багато викликів і важливих справ

 

Були і практичні завдання, майстер-класи. Учасників Школи було розділено на групи та запропоновано візуалізувати перспективу розвитку лікарні: вказати сильні та слабкі сторони, коротко- та довготривалу перспективу, розробити бренд лікарні. Групи представляли такі лікарні: «ОХМАТДИТ», ЗУСДМЦ, ЛОКЛ, Обласна психіатрична лікарня.

 

 

 

 

 

Цікавою для керівників була презентація провідного спеціаліста Департаменту, юриста Олени Радь «Чи є ліцензія після мораторію». Говорили про нові правила ліцензування закладів охорони здоров’я, перевірку кадрової відповідності,  якою має бути відповідність матеріально-технічної бази та що входить в організаційне зведення.

 

Катерина Булавінова, медичний експерт дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ/UNICEF,  навчала що можна зробити інакше в вакцинації, як громада має стати доброзичливою  до вакцинації, які очікування в пацієнтів та хто несе відповідальність за вакцинацію. «Будемо вчитися чи будемо жертвувати життями?»

 

 

Про економічне підгрунтя трансформації системи охорони здоров’я України розповіла, д.мед.наук, професор Орина Децик, яка є завідувачем кафедри соціальної медицини та громадського здоров’я Івано-Франківського НМУ. Розглядали цілі, завдання і типи системи охорони здоровя, джерела фінансування, особливості ринку медичних послуг, тощо.

 

Керівник Директорату стратегічного планування та євроінтеграції МОЗ України Ірина Литовченко у своїй презентації «Управління змінами: для чого, як та з ким» ілюструвала реформу галузі в процесі трансформації. «Система не зможе змінити сама себе. Аби досягти позитивного результату, необхідно змінювати свою свідомість, обирати правильні стимули, відверто говорити про проблеми і разом шукати вирішення». Тема була надзвичайно цікавою та актуальною, тому викликала жваву дискусію серед учасників ШУММу.

 

Ну і, звичайно, ділився своїми знаннями «Гуру комунікації» Дмитро Сіманський. Цього разу розбирали кризові комунікації. За словами Дмитра Сіманського, складність кризових комунікацій полягає в тому, що ситуація змінилася, і тому попередні канали і методи здійснення комунікацій стають більшою чи меншою мірою неефективними. Вчилися організовувати кампанію, івент, правильно проводити маркетинг у соціальних мережах (SMM), створювати персональний бренд.

 

 

Знову робота в групах, моделювання ситуації, демонстрування нових знань.

 

 

Окрім професійних знань, учасники Школи отримали можливість реалізувати свій творчий потенціал, взявши участь в Андріївських вечорницях.

Після інтенсивного навчання, яке промайнуло дуже швидко, відбудося вручення сертифікатів. Слова подяки Департаменту, всім спікерам та організаторам звучали з уст кожного учасника. Дякували за здобутий досвід, знання, навики, натхнення, можливості, знайомства, перспективи, ідеї, цікаву актуальну програму.

 

Так в чудовому товаристві та здобутими знаннями завершилася V сесія Школи.

 

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua