20 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


У Львові відкрили Центр надання допомоги новонародженим «Колиски надії»

 14.11.2018

Сьогодні, 14 листопада,  на базі Львівського обласного клінічного перинатального центру відкрили Центр надання допомоги новонародженим «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука. Це вже 34-ий такий Центр в Україні.

«Рада усіх вітати в новому відродженому перинатальному центрі. А  сьогодні чудова нагода зустрітись – це відкриття Центру надання допомоги новонародженим «Колиски надії» Фонду Віктора Пінчука. Тут вже народилось 2020 дітей. Це означає, що установа куди вкладено багато людських та фінансових ресурсів продовжує успішно розвиватись далі. І все це для того, аби народжувались здорові та щасливі діти, а наші сім’ї бачили перспективу», - розпочала директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак.

«Сьогодні ми є свідками того, за допомогою людей, які присвятили своє життя добрим справам, тут, на Львівщині відбувається неймовірна подія. До величезних фінансових ресурсів, які інвестовані державою, місцевими бюджетами області, докладаються кошти, які обов’язково допоможуть у якійсь критичній ситуації, які сприятимуть тому, щоб молоді матері були впевнені в тому, що нове життя, яке тут народилось, буде захищеним і щасливим», - зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Після офіційного відкриття всі оглянули відділення інтенсивної терапії новонароджених, де й  презентували медичне обладнання.

Для відділення інтенсивної терапії новонароджених львівського центру «Колиски надії» Фонд Віктора Пінчука придбав медичну та комп’ютерну апаратуру на суму 6,47 млн гривень. Зокрема:

 • 2 апарати традиційної штучної вентиляції легенів з можливістю проведення неінвазивної вентиляції;
 • 1 апарат для проведення високочастотної осциляційної штучної вентиляції;
 • монітор церебральний амплітудно-інтегрованої енцефалографії;
 • 1 відкриту реанімаційну систему;
 • 2 інкубатори з автоматичним контролем температури та вологості;
 • 3 монітори життєво важливих функцій пацієнтів з капнографом;
 • 3 інфузійних насоси;
 • 2 лампи фототерапії діодних верхнього та нижнього типу опромінення;
 • апарат для проведення ультразвукових досліджень у новонароджених;
 • аналізатор гіпербілірубінемії фотометричний;
 • інше допоміжне обладнання. 

Ця апаратура забезпечить функціонування 3 ліжок відділення, дозволить запровадити нові технології виходжування передчасно народжених дітей. Зокрема, високочастотну осциляційну дихальну підтримку у дітей у вкрай важких станах, коли звичайні види штучної вентиляції не дають результату, моніторинг неврологічного стану та активності головного мозку, діагностику прихованих судом, надасть більш широкі професійні можливості фахівцям для надання невідкладної допомоги малюкам, наблизить її рівень до міжнародних стандартів, покращить виживаність глибоко недоношених новонароджених та якість їх подальшого життя.

Віктор Пінчук, бізнесмен і філантроп: «Жодна країна світу, навіть, найбагатша не здатна самостійно вирішити всі соціальні проблеми. Для цього необхідно залучення інвесторів, корпорацій. Тому партнерство нашого проекту «Колиски надії» та держави - це правильно. Унікальність цього проекту в тому, що він два в одному: ми думаємо про майбутнє, про наших дітей. Важливо, щоб наші діти жили в Україні, працювали для України і народжували в Україні. Це, фактично, формула щасливої країни».

«Найсучасніше медичне обладнання, отримане від Фонду Віктора Пінчука, дозволяє нам надавати високоякісну респіраторну та інфузійну терапію у відділенні інтенсивної терапії новонароджених дітей, сприяє оптимальному виходжуванню недоношених малюків з екстремально низькою масою та зменшує показник перинатальної, ранньої неонатальної та малюкової смертності», - зазначив Ігор Потапов, в.о.директора Львівського обласного клінічного перинатального центру.

Довідково.

Стратегічною метою програми  «Колиски надії» є збереження життя та здоров’я кожної дитини, що народилась в Україні. Фонд розпочав реалізацію програми у червні 2006 року. Відтоді було відкрито 34 центри надання допомоги новонародженим «Колиски надії» на базі державних родопомічних медичних закладів і дитячих лікарень у регіонах України, що були устатковані найсучаснішим медичним обладнанням для рятування та виходжування новонароджених. Завдячуючи обладнанню центрів «Колиски надії» за даними лікарів партнерських центрів протягом 2006−2018 років було врятовано 45 917 дітей. Фонд провів 29 освітніх заходів, які охопили понад 1 315 українських лікарів та медичних сестер. 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua