19 червня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM







"Право на вільний вибір лікаря"



"Програма "Доступні ліки"



"Карта аптек"



"Як атономізувати лікарню"



"Робота скринінгових центрів"



"Проект Twinning"


13 жовтня - Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги

12.10.2018

Щорічно в другу суботу жовтня відзначається Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги. Цей день покликаний привернути увагу людей до проблем невиліковно хворих, підвищити рівень хоспісної та паліативної допомоги шляхом широкого обговорення в суспільстві даної теми, підвищити обізнаність та розуміння медичних, соціальних і духовних потреб паліативних хворих і їхніх сімей.

Паліативна допомога являє собою комплексний підхід, мета якого - забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним захворюванням і членів його родини шляхом запобігання та полегшення страждань завдяки ранньому виявленню й точному діагностуванню проблем і проведенню адекватних лікувальних заходів, а також надання психосоціальної та моральної підтримки.

Пацієнтами, що потребують паліативної медичної допомоги, є особи з хронічними невиліковними хворобами (онкологічними, серцево- та нейросудинними, нейродегенеративними ураженнями головного мозку, пацієнти в термінальних стадіях туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, цукрового діабету тощо).

Хоспісна допомога є складовою паліативної допомоги. Це широкий комплекс медико-соціальних та психотерапевтичних заходів, що надаються людині, яка вмирає, в кінці життя.

Принципи організації та філософія сучасних хоспісів були започатковані у другій половині ХХ століття у Великій Британії видатною особистістю — медичною сестрою, лікарем та письменницею Сесилією Сондерс.

В Україні перші хоспіси були створені у 1997–1998 роках у Івано-Франківську та Львові.

Довідково: 

За даними експерта департаменту охорони здоров’я з паліативної і хоспісної допомоги Ярослава Чуловського, протягом 2017 року на Львівщині паліативну допомогу отримали 11735 пацієнтів, за 6 місяців 2018 року - 571 пацієнт.

Станом на 1 жовтня 2018 року для надання паліативної та хоспісної допомоги  у м.Львові розгорнуто 25 ліжок у комунальній 4-ій міській клінічній лікарні, 25 ліжок – у комунальній Львівській міській лікарні «Хоспіс»,  по Львівській області: Дрогобицький район – 20 ліжок, Сокальський район – 25 ліжок м. Червоноград (Соснівська міська лікарнія – 3 ліжка, Старосамбірський район – 15 ліжок, Самбірський район (Самбірська районна лікарня «Хоспіс») – 30 ліжок, м. Стрий – 10 ліжок, м. Сколе – 10 ліжок, Буський район (Олеська районна лікарня) – 25 ліжок, Жидачівський район (с. Журавно) – 32 ліжка, а також додатково 32 ліжка для паліативних хворих з мультирезистентними формами туберкульозу.

Також при Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі функціонує відділення «Мобільний хоспіс для дітей» з надання паліативної допомоги дітям, створене для надання паліативної допомоги за місцем проживання (перебування) пацієнта, зокрема, вдома.

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua