19 червня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Відбулася конференція «Психічне здоров’я – важливе»

 12.10.2018

 В рамках Всесвітнього дня психічного здоров’я, 11 жовтня 2018 року, в департаменті охорони здоров’я відбулась конференція «Психічне здоров’я – важливе» для сімейних лікарів, педіатрів та фахівців з психіатрії.

Участь у заході взяли: директор департаменту охорони здоров’я Ірина Микичак, в.о.генерального директора Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні Богдан Чечотка та головний експерт департаменту з психіатрії Юрій Закаль.

Обговорили досвід німецьких партнерів у реформуванні психіатричної служби, потреби системи охорони психічного здоров’я, життя з аутизмом, охорону психічного здоров’я дітей та молоді, а також світові тенденції і українські перспективи психічної служби.

«Ми очікуємо створення цілісної та ефективної системи охорони психічного здоров’я населення, що передбачатиме підвищення рівня психічного здоров’я населення та покращення якості життя», - зазначила Ірина Микичак.

"Сучасна українська система охорони психічного здоров’я в цілому успадкувала систему радянської психіатрії. Вона залишається переважно сфокусованою на стаціонарних відділеннях психіатричних та наркологічних закладів охорони здоров’я, - наголосив Юрій Закаль.

Мета Концепції - створення цілісної, ефективної системи охорони психічного здоров’я, яка функціонує в єдиному міжвідомчому просторі, забезпечує покращення якості життя та дотримання прав і свобод людини. Реалізація Концепції - 2018-2030 роки.

"Стратегія охорони психічного здоров’я потребує міжгалузевої взаємодії, об’єднання зусиль держави та суспільства. Поліпшення доступності допомоги планується за рахунок децентралізації та розвитку позастаціонарних форм надання спеціалізованої допомоги та її координації на рівні первинної медичної допомоги. Також необхідно створити систему кризового консультування розвитку мультидисциплінарних команд та міжгалузевої співпраці, реорганізації в закладах охорони здоров’я на рівні вторинної та третинної медичної допомоги, - продовжив головний експерт департаменту з психіатрії.

Децентралізація системи охорони психічного здоров'я відіграє ключову роль у наближенні психіатричної допомоги до пацієнта. Головною метою децентралізації управління є його спрощення, наближення до населення, пацієнтів, споживачів медичних послуг, поліпшення його гнучкості та оперативності.

Також Міністерство охорони здоров'я України ініціювало створення Національної лінії життя - єдиного телефонного номеру, на який може зателефонувати кожен у моменти відчаю чи безнадії. Вона створюватиметься за одним із кращих прикладів у світі - лінії психологічної підтримки БО Australia Lifeline. Очікується переклад протоколів та проведення тренінгів для українських організацій від Australia Lifeline.

Змістовними доповідями та ідеями поділилися Орест Сувало, лікар психіатр «Система охорони психічного здоров’я: потреби і відповіді» та Олег Романчук, директор психічного здоров’я УКУ «Охорона психічного здоров’я дітей та молоді: світові тенденції та українські перспективи».

Також своєю життєвою історією поділилася Соломія Чубай, мама особливої дитини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua