28 жовтня 2020 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


У Дрогобицькій міській раді обговорили перспективи сфери охорони здоров`я міста та району за участі голови ЛОДА Олега Синютки, голів місцевих рад та медиків

 10.10.2018

У вівторок, 9 жовтня, у Дрогобицькій міській раді відбулася зустріч голови Львівської ОДА Олега Синютки та голови Департаменту охорони здоров`я ЛОДА Ірини Микичак з керівництвом Дрогобицького регіону, зокрема з головою Дрогобицької РДА Андрієм Шевкеничем, міським головою Дрогобича Тарасом Кучмою, міським головою Борислава Ігорем Яворським та міським головою Стебника Петром Старосольським, за участі медичних працівників закладів охорони здоров`я регіону. Також участь в зустрічі взяли заступники міського голови Дрогобича Василь Качмар та Володимир Коцюба, начальник відділу охорони здоров’я ДМР Володимир Чуба, представники депутатського корпусу Дрогобицької міської ради Юрій Кушлик, Володимир Бернадович, Роман Курчик.

«Причиною наших зустрічей, на превеликий жаль, є та ситуація, яка є в бюджетній сфері і розуміння того, що ми повинні зробити сферу охорони здоров`я такою, якою є її основне завдання — надання якісних медичних послуг. Ми маємо сьогодні у Дрогобичі заборгованість з виплати заробітних плат і, на жаль, впевнено рухаємось до цієї ситуації, яка склалася наприкінці минулого року», — акцентував увагу присутніх на початку зустрічі голова Львівської ОДА Олег Синютка.

Відтак, з доповіддю про ситуацію у сфері охорони здоров’я виступив Міський голова Дрогобича Тарас Кучма зазначивши, що на 2018 рік з державного бюджету на сферу охорони здоров`я Дрогобича повинно було бути виділено 127 мільйонів гривень, однак надійшло лише 77 мільйонів гривень. Таким чином незабезпеченість медицини Дрогобича на 2018 рік становила 41 мільйон гривень.

Як наголосив Тарас Кучма, задля зменшення затрат на сферу хорони здоров`я міста у медичних закладах було проведено оптимізацію. За рахунок оптимізації витрати на оплату заробітних плат та інших послуг вдалося скоротити на 27 мільйони гривень. Окрім цього, з міського бюджету було виділено додатково 17 мільйонів гривень та скеровано ще 4 мільйони гривень, які відшкодував Дрогобицький район за пролікованих хворих у мед закладах міста Дрогобича. Однак станом на сьогодні заборгованість з виплати заробітної плати становить 8 мільйонів гривень: це невиплачена зарплата за серпень (частково) та вересень. За розрахунками до кінця 2018 року, за словами міського голови Дрогобича, борг з виплати заробітних плат медикам становитиме близько 23 мільйонів гривень.

Однак міський голова Дрогобича наголосив, що тоді, коли запрацює нова медична реформа, яка передбачає, що «кошти нараховуватимуть за надану послугу», дрогобицька медицина вийде на новий рівень, оскільки у Дрогобичі підписано вже близько 60% декларацій пацієнта з лікарем, а лікарський склад, який був щільно оптимізований, все одно надає послуги десяткам тисяч пацієнтів з Дрогобицького району, Трускавця, Борислава, Сколе, Турки та інших регіонів.

Відповідно до статистики, за 2017 рік у закладах охорони здоров`я міст Дрогобича та Стебника 37,3% від загальної кількості пролікованих пацієнтів становлять мешканці Дрогобицького району, Трускавця та Борислава. А за 9 місяців 2018 року відсоток пролікованих іногородніх хворих сягнув 38,9%, що становить 6720 пацієнтів.

Також Тарас Кучма додав, що заборгованість прилеглих територій перед Дрогобичем за пролікованих пацієнтів сягає близько 27 млн грн., зокрема: Дрогобицький район — 19 млн 996 тис. грн, Трускавець — 2 млн 166 тис. грн, Борислав — 2 млн 688 тис. грн та інші території — 2 млн 421 тис. грн.

Своєю чергою, голова ЛОДА Олег Синютка та директор Департаменту охорони здоров`я ЛОДА Ірина Микичак зазначили, що одним із варіантів, які можна застосувати для того, щоб медицина Дрогобицького регіону надавала якісні медичні послуги є відмова медичних закладів зазначених територій від дублювання послуг один одного, шляхом визначення найкращого. Відтак кожен заклад повинен спеціалізуватися у своєму напрямку.

Також у ході зустрічі присутні порушили питання щодо формування у Львівській області єдиного госпітального округу та забезпечення безкоштовним інсуліном хворих на цукровий діабет.

На це посадовці ЛОДА зазначили, що на разі буде утворено єдиний Львівський госпітальний округ і Львівська область не єдина в Україні, де госпітальний округ буде один на область. Така ж ситуація, за словами посадовців, і у Харкові та Сумах.

Щодо реімбурсації інсуліну, то голова ЛОДА Олег Синютка зазначив, що докладатимуть усіх зусиль, щоб Міністерство охорони здоров`я України дофінансувало цю програму.

Завершуючи зустріч Олег Синютка висловив подяку медикам за їхню інтелігентність та виважене спілкування попри всі негаразди, які нині існують у сфері охорони здоров’я.

Відтак сторони домовились про наступне засідання, яке планують провести 23 жовтня. На запланованій зустрічі медики Дрогобицького регіону повинні подати конкретні пропозиції та бачення подальшого функціонування сфери охорони здоров`я як міста Дрогобича, так і регіону.

 

 

Прес-служба

 

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua