19 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Правець: як захиститись

1.10.2018

На Львівщині зафіксовано перший за 10 років випадок правця серед дорослих. До реанімації Львівської обласної клінічної лікарні у важкому стані потрапила потрапила 87-річна мешканка Яворівського району, у якої діагностували правець.

Прогнозують, що в найближчому майбутньому такі випадки можуть почастішати і серед дітей, і серед дорослих через відмову людей від вакцинації.

Правець  - це захворювання, що спричиняється спорами анаеробних бактерій Clostridium tetani, які живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. 

Інфікуватися правцем можна при потраплянні грунту в рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Особливо небезпечні глибокі рани, де створюються безкисневі умови, необхідні для розвитку правцевої палички. Від людини до людини це захворювання не передається. 

Симптоми правця: cтиснення щелеп, м'язові спазми (часто в шлунку), болісна напруга у всьому тілі, проблеми з ковтанням, "витріщання” очей, біль голови, лихоманка та надмірне потовиділення, зміна артеріального тиску та прискорене серцебиття, неконтрольоване/мимовільне скорочення мускулатури голосових зв'язок (ларингоспазм), утруднення дихання.

Правець – смертельно небезпечна хвороба!
 
Ознаки захворювання з’являються з 3 по 21 день після зараження. При появі перших симптомів, негайно зверніться до лікаря! За відсутності медичної допомоги ймовірність смерті майже стовідсоткова. Навіть із медичною допомогою ризики смерті від правця досить високі – від 10 до 70% залежно від лікування, віку постраждалої людини і її загального стану здоров’я. 
 
Єдиний спосіб захистися від правця – вакцинація! Імунітет після захворювання швидко минає, і є ймовірність повторного зараження, тому вакцинація необхідна, навіть якщо ви перехворіли на правець

Відповідно до національного календаря щеплень, вакцинувати дітей для профілактики правця необхідно у віці 2, 4, 6 і 18 місяців (чотири щеплення). У віці 6 і 16 років необхідна ревакцинація. Дорослим необхідно проводити щеплення  кожні 10 років. 

Вакцини АКДП та АДП-М наявні на Львівщині в достатній кількості.

Вакцинуйтесь! Захистіть себе і своїх дітей!

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua