19 лютого 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM
"Захисти себе - вакцинуйся!""Звіт департаменту за 2017 рік""Право на вільний вибір лікаря""Субпроект Львівщини проводить активну медійну компанію у ЗМІ""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Медична реформа на Львівщині: вже є перші лідери

 18.06.2018

 На Львівщини вже підписано 591 191 декларація, 118 лікувальних закладів та 1482 лікарів зареєстровані у системі E-Health. Про це повідомила головний лікар Миколаївської районної лікарні Ірина Хрущ під час брифінгу. «Приємно, що Миколаївський район не відстає у реформі. Вже є трійка  лідерів. Серед них, головний лікар амбулаторії с. Рудники, сімейний лікар Олег Стецишин (1992 підписані декларації), головний лікар, СЛА с.Гірське Миколаївського району, сімейний лікар Галина Андрусик (1814 декларації) та сімейний лікар АЗПСМ м.Миколаїв Зоряна Добушовська (1400 декларацій). Загалом, в районі вже підписано 14 467 декларацій».

Окрім того, вона відзначила, що всі мешканці Миколаївського району є небайдужими і скористалися своїм правом подбати про здоров’я та обрати того лікаря, якому вони довіряють.

За словами Олега Стецишина, така велика кількість декларацій пов’язана з хорошою командою, відповідним стажем роботи, довірою населення, розумінням органів самоврядування та правильним інформуванням. «Я вже два роки працюю на даній дільниці і маю довіру серед людей. Тішить, що пацієнти свідомо приходять та підписують декларації. Адже кількість підписаних декларацій – це певний фінансовий ресурс, який буде виділятися НСЗУ на кожного мешканця, котрий підписав декларацію. Очікуємо від реформи кращого відношення до медичних працівників, фінансових гарантій та покращення матеріально-технічної бази».

Відтак, сімейний лікар СЛА с. Гірське Галина Андрусик, з понад 20-річним стажем, відмітила, що люди позитивно сприйняли медичну реформу і активно підписують декларації від початку її старту. «Бажаючих підписати декларацію значно більше, ніж того передбачає закон».

«Активна частина населення хоче чим швидше зробити свій вибір. Одна із переваг реформи, це те, що пацієнт має контактний телефон лікаря, з яким уклав декларацію. Цього раніше не було. Зараз проконсультувати пацієнта в легких випадках можна і по телефону. Хоча і на виклики ми продовжуємо виїжджати також», - зазначила Зоряна Добушовська.

Журналісти мали змогу ознайомитись з усіма кроками процедури підписання декларацій. Нагадаємо, для того щоб обрати свого лікаря, потрібно:  взяти паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон, прийти до фахівця і підписати з ним декларацію. Для обрання лікаря дитині (педіатра) необхідно взяти ще свідоцтво про її народження. Дитину приводити необов’язково. Декларацію з лікарем в цьому випадку підписує один з батьків або інший законний представник дитини.

 

 

 

 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua