25 березня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Медичним працівникам первинної ланки роз’яснювали питання обігу наркотичних речовин в закладах охорони здоров’я

15.05.2018

Сьогодні, 15 травня 2018 року, в актовій залі Департаменту охорони здоровя Львівської ОДА відбувся тренінг «Питання обігу наркотичних речовин у закладах охорони здоров’я» для медичних працівників первинного рівня надання медичної допомоги. Зокрема, до участі у семінарі було запрошено керівників закладів охорони здоров’я, заступників з лікувальної роботи та медсестринства, лікарів загальної практики-сімейної медицини, медичних сестер, фармацевтів.  

Від імені Департаменту учасників тренінгу привітала в.о. начальника відділу надання допомоги дорослому населенню Оксана Парфенюк: «Забезпечення адекватного знеболення є дуже важливим аспектом надання якісної медичної допомоги. Пацієнтів, що потребують застосування наркотичних препаратів, доволі багато, і лікарі повинні фахово їх призначати, щоб такі хворі не страждали від хронічного больового синдрому». 


Олександра Брацюнь, асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО  імені П.Л.Шупика, розповіла, що проведений аналіз стану надання паліативної допомоги та доступу до знеболення у різних областях виявив ряд проблемних питань та показав необхідність навчання фахівців первинної ланки правил призначення наркотичних препаратів.  

Директор ДУ «Український моніторинговий та медичний центр з наркотиків та алкоголю МОЗ України» Сергій Шум наголосив на правильності визначення потреби в опіоїдних анальгетиках закладами охорони здоров’я: «Дуже часто реальна потреба закладу в наркотичних лікарських засобах суттєво відрізняється від тієї, що вказується в некоректно оформлених заявках. В результаті, це унеможливлює забезпечення адекватним знеболенням пацієнтів, які того потребують». 

На принципах лікування хронічного больового синдрому зупинилася асистент кафедри паліативної та хоспісної медицини НМАПО імені П.Л.Шупика; лікар паліативного відділення Київської міської клінічної лікарні № 2 Зоя Максимова. Розглядаючи багато випадків з власної клінічної практики, вона навела приклади правильних та неправильних схем призначення знеболюючої терапії паліативним пацієнтам. Зоя Максимова нагадала присутнім методику визначення ступеню та типу больового синдрому, способи застосування та дозування морфіну. Вона також зазначила, що призначення опіоїдних анальгетиків можуть потребувати не лише пацієнти з онкологічними захворюваннями, а й, наприклад, хворі на СНІД, особи після ДТП та пацієнти з важкою неонкологічною патологією у випадках, якщо ненаркотичні засоби не знімають болю.

Асистент кафедри організації та економіки фармації Національного медичного університету імені О. Богомольця Наталія Дяцюк зосередилася на ролі мережі аптечних закладів у забезпеченні пацієнтів адекватним знеболенням. Вона детально пояснила правила виписування рецептів на наркотичні лікарські засоби: «Будь-який лікар має право призначати і виписувати опіоїдні анальгетики, якщо у пацієнта є відповідні покази. Для виписування таких рецептів заклад охорони здоровя не повинен мати жодної спеціальної ліцензії». 

Питання нормативно-правової бази щодо обігу наркотичних речовин в медичній сфері висвітлила Олена Коваль, підполковник МВС України, консультант МФ «Відродження». 

Тренінг відбувався у формі активної дискусії, в ході доповідей учасники мали змогу задавати питання, а організатори, зі свого боку, підготувати для присутніх опитування, результати якого також були спільно обговорені. 

 

Прес-служба

Департаменту охорони

здоров'я ЛОДА

тел. 276-23-60

locz@mail.lviv.ua