19 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Діагностика та персоніфіковане лікування хворих на рак молочної залози

 13.10.2017

Онкологи Львівщини взяли участь у конференції "Діагностика та персоніфіковане лікування хворих на рак молочної залози" у Запоріжжі, організовану Національним інститутом раку та ДЗ “Запорізька медична академія післядипломної освіти МОЗ України”, яка відбувається 12-13 жовтня 2017 року у м. Запоріжжя.

       


У конференці також взяла участь Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я України, яка за професією є лікарем радіологом і активно підтримує розвиток та впровадження передових практик у діагностиці та лікуванні раку грудної залози. 
Ярослав Шпарик, завідувач відділу хіміотерапії Львівського онкоцентру, доповідав на тему «Палбоцикліб - перші теоретичні і практичні підсумки», а Орест Тріль, заступник головного лікаря Львівський державний онкологічний центр, презентував «Основні моделі і принципи скринінгу раку грудної залози в рамках проекту «Онкопревенція у Львівській області». 
Львівська область є передовою у запровадженні скринінгу на рак грудної залози адже завдяки впровадженню спільного зі Світовим банком проекту МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» область забезпечена 8-ма мамографами.
6 мамографів у районних центрах області та м. Львові виконують роль скринінгових, на обстеження скеровуються жінки віком 45-65 років для проведення скринінгової мамографії.
2 мамографи експерт-класу у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі виконують функцію діагностичних. Дані мамографи оснащені програмою 3D томосинтезу, яка дозволяє на 40% ефективніше діагностувати рак молочної залози на ранніх стадіях. 
Впродовж роботи мамографів станом на 01.10.2017 року виконано 6 652 мамографії.
Також у області запроваджено електронний реєстр жіночого населення, який дає змогу аналізувати здійснені мамографії, а також проводити консультації щодо інтерпритації мамографій різними лікарями, а також аналізувати класифікації виявлених новоутворень по системі BIRADS.
Проект Онкопревенція реалізовуються у Львівській області завдяки World Bank Ukraine Міністерство охорони здоров'я України та Департамент охорони здоров'я Львівської облдержадміністраціїUAHealthProject