19 травня 2019 р.

Як до нас доїхати

GMM"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Нові методи діагностики в дії

 05.10.2017

У Львівському онкоцентрі встановлено та триває процес введення у експлуатацію Siemens Symbia SPECT-CT, у якого дуже широкий спектр застосування. Так, з допомогою гамма-камери відстежується накопичення радіоізотопа та його розподіл в організмі. Для таких знімків використовується однофотонна емісійна комп'ютерна томографія (ОФЕКТ), під час якої камера обертається навколо пацієнта і передає радіологу зображення потрібного об'єкта в трьох вимірах. Дане дослідження можливо поєднати з комп'ютерною томографією (КТ).

Сцинтиграфія скелета (гамма-зображення) дозволяє виявити розповсюдження метастазу в кісткову тканину. У деяких випадках, за допомогою ОФЕКТ можна простежити ефективність лікування метастазів в скелет. А також за допомогою ОФЕКТ КТ можна провести дослідження сторожових (сигнальних) лімфатичних вузлів, тобто визначення лімфовузлів через які здійснюється відтік лімфи від пухлини.

Переваги такого виду дослідження очевидні, маємо вже приклад спростованого діагнозу, що був поставлений на основі дослідження на старій гамма-камері.

Так пацієнтка М. проходила лікування у ЛДОРЛДЦ раку щитовидної залози. Отримала другий курс радіотерапії. Розповідає лікар-радіолог, Боднар Микола: «Нам було відомо, що у неї є метазтаз у хребет, у крижову кістку. Коли вона приїхала на другий курс радіойодтерапії при обстеженні з допомогою нового обладнання із застосуванням суміщення зображень комп’ютерної томографії та ядерної медицини ми виявили нові вогнища уражень, які не бачили і не правильно трактували перший раз. На зображеннях підтверджено наявність метастазів у другому поперековому хребці та крижовій кістці, які не викликали сумніву. Проте ми з’ясували, що у пацієнтки є метастаз в ребрі, який попередньо трактували як метастаз в наднирник та додатково виявили дрібніі метастази в клубових кістках, які при планарній сцинтиграфії можна було розцінити як радіоактивне забруднення одягу».

Ефективність будь-якого захворювання безпосередньо залежить від вчасної та якісної діагностики, а в онкології це рятує життя.

Дане обладнання встановлено завдяки реалізації спільного зі Світовим банком проекту МОЗ Уккраїни «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області».

 

Довідково

Сучасна комбінована система ОФЕКТ/КТ SYMBIA T6 фірми Siemens, поєднує в собі переваги гама-камери і потужність 6-ти зрізового КТ-сканера, що дозволяє підняти діагностичний процес на абсолютно новий якісний рівень. ОФЕКТ/КТ - технологія, органічно поєднує в собі функціональну чутливість ОФЕКТ з високою анатомічної деталізацією багатошарової КТ. Точне поєднання анатомічних і функціональних зображень підвищує надійність визначення та локалізації вогнищ ураження. Завдяки можливості виконання двох оптимізованих сканів в ході дослідження, ОФЕКТ/КТ піднімає ефективність роботи на неперевершений рівень, дозволяючи при цьому отримувати зображення найвищої якості. Застосування цієї методики в онкології дозволяє достовірніше визначати наявність або відсутність захворювання, а також ступінь його вираженості. ОФЕКТ/КТ ідеально підходить для завдань, пов'язаних з візуалізацією пухлин, наприклад, для діагностики раку грудної залози, метастазів раку грудної або передміхурової залози, первинного раку кісток, нейроендокринних пухлин, аденом паращитоподібної залози, нейробластом, множинної мієломи, раку чи метастазів печінки, раку легень, лімфом, уточнення локалізації уражених лімфовузлів. ОФЕКТ/КТ дозволяє точно локалізувати пухлини і поліпшити планування хірургічного лікування.

Кількісна оцінка накопичення радіофармпрепаратів при проведенні ОФЕКТ сприяє вдосконаленню методів стадіювання пухлини та планування терапевтичних процедур. Технологія ОФЕКТ/КТ підвищує точність дозиметричних розрахунків при плануванні радіонуклідної терапії і наступному спостереженні пацієнта.

Молекулярна діагностика.В даний час йде розробка великої кількості специфічних до різних пухлин радіофармпрепаратів для ОФЕКТ і спеціалізованих агентів для радіонуклідної терапії. Пухлини, до яких застосовуються дані препарати, неможливо виявити за допомогою інших діагностичних методів. Чим вище специфічність препаратів, тим сильніше відчувається необхідність в безпосередньому отриманні точної анатомічної інформації. Завдяки повній інтеграції та винятковій якості зображень ОФЕКТ/КТ ідеально підходить для ефективної візуалізації спеціалізованих радіофармпрепаратів та агентів, що дозволяє лікарям точно локалізувати отриману функціональну інформацію.