19 січня 2021 р.

Метео-умови

Як до нас доїхати

GMM

"Онлайн-платформа з інформацією про застосування ліків при COVID-19""Коронавірус в Україні"


"Право на вільний вибір лікаря""Програма "Доступні ліки""Карта аптек""Як атономізувати лікарню""Робота скринінгових центрів""Проект Twinning"


Роль скринінгової мамографії патології грудної залози

 22.09.2017

21 вересня 2017 року у актовій залі Львівського регіонального фтизіопульмонологічного центру відбулась конференція радіологів на тему «Роль скринінгової мамографії та променевої діагностики патології грудної залози».

У ході конференції була представлена доповідь Ореста Тріля, онкохірурга, заступника головного лікаря Львівського державного онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру на тему «Організація мамографічного скринінгу в рамках проекту «Онкопревенція».

Орест Володимирович навів важливі цифри захворюваності на рак грудей в Україні та світову статистику. Рак грудної залози у США на сьогодні залишається раком № 1 у жінок. Також у порівнянні з Україною, де середній термін життя жінок менший ніж у розвинених країнах Європи, захворюваність у країнах Західної Європи залишається високою, незважаючи на програми скринінгу. Найвищий рівень захворюваності у країнах Північної Америки, оскільки там найбільша середня тривалість життя, а програма скринінгу охоплює понад 70% жіночого населення.

Тривалі програми скринінгу, впроваджені у розвинених країнах демонструють високий ріст захворюваності на рак грудної залози, проте смертність від даної патології залишається на стабільному рівні. Це, власне, відображення суті програми скринінгу, збільшення кількості виявлених раків та ранніх стадіях, що збільшує 5-ти річне виживання.

Сучасна техніка не стоїть на місці. На заміну аналоговим мамографам прийшли цифрові, які мають однозначні перевари у обробці, збільшенні, інверсії, висвітленні чи затемненні, а також зберіганні у історії жінки для порівняння зображень.

На Львівщині прийнято віковий ценз на скринінг раку грудної залози 45-65 років. Це обумовлено співвідношенням шкода/користь. Мамографічна щільність грудей – перешкода до скринінгу у молодому віці. Тому мамографічний скринінг до 45 років не рекомендовано. Адже мамографія супроводжується хоч і не великою дозою опромінення, але яка за життя накопичується у організмі жінки. Мамаграфічна «щільність» після 45 років є найбільш вагомий критерій ризику раку грудей, що змінює кратність обстеження до 1 разу щорічно, замість 1 разу на 3 роки. Щодо жінок, старших 65 років, важливим є проведення мамографії у такому віці хоча б раз у житті.

Під час конференції були представлені доповіді лікаря-радіолога ЛДОРЛДЦ Прийми Мар’яни та Оксани Горбкової, лікаря-рентгенолога кабінету мамографії Медичного центру Святої Параскеви, які на клінічних прикладах демонстрували пастки при мамографічних дослідженнях, а також поєднання різних методів діагностики (УЗД, МРТ тощо).

Мар’яна Прийма продемонструвала нові можливості діагностики у регіональному онкоцентрі, завдяки обладнання, придбаному у рамках субпроекту «Онкопревенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівькій області». Зокрема переваги та значення у діагностиці патологій грудної залози – 3Dтомосинтез, який дає можливість 3Dвідтворення грудної залози з пошаровим зрізом.

Радіологів з усієї області ознайомили із роботою міжрайонних скринінгових центрів для залучення до обстеження жінок Львівщини.